İlsis Nedir


ilsis nedir
ilsis nedir

İlsis Hizmet Puanım: İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin bilgi teknolojileri kullanarak işlemleri yürütmesine ilsis denir. Bu sistem sayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı çalışan personeller kendilerine verilen şifre yardımı ile sisteme giriş yaparak kişisel bilgilerine ulaşabilir ve eğitim gündemini yakından takip olanağını elde etmiş olurlar. Okullar için gerekli olan bilgilerinde yayınlandığı sistemde okul müdürleri şifreleri ile giriş yaparak kendi okulları için yayınlanan belgelere ulaşabilirler.

İl Sicil Sistemi

İlsis (il sicil sistemi) ile öğretmen ve öğrencilere ait tüm işlemlerin otomasyon ile yürütüldüğü bu sistem için okul yönetimleri her branş ve yaş grubuna ayrı miktarlarda ücret ödemektedir.  Bu sistem ile birlikte kurumlar arasındaki iletişim artmış olmaktadır. Oluşan sorunlara yönelik olarak anında çözüm ve tartışma sorunun büyümeden yerinde ve zamanda çözüme ulaşmasını sağlamaktadır. Gelişen teknolojinin kullanılması ile eğitim ve öğretimin kaliteli bir hizmet ile daha üretken hale gelmesi desteklenmektedir.

MEB İlsis

İş yükünün teknoloji ile desteklenmiş olması da insan gücünün daha az kullanılarak daha sistemsel bir eğitim sürecine geçilmesini sağlamaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde bilginin daha hızlı yayılması ve yaygınlaşmasını sağlayarak eğitimin hayatımızdaki önemini bir adım öne taşımaktadır. Hizmet üretimini maksimum seviyeye çıkararak hizmette kullanılan zamanı minimuma indirgeyen sistem hizmet kalitesini de arttırmaktadır. Karar mekanizmalarına en doğru bilgiyi kısa sürede ulaştıran sistemin kullanımının yaygınlaşması her geçen gün artmaktadır.

İlsis Uzaktan Eğitim

Doğru bilgiye ulaşma süresini en aza indirerek zamandan tasarruf sağlanmasını, personel hakkındaki hizmet kartı ve puan kartının oluşturulmasını sağlamaktadır.  Kadro ile ilgili ayrıntılar, terfi işlemleri, atamalar, ödül ve ceza işlemleri, izin işlemleri, arşiv, evrak ve devlet kurumları ile ilgili işlemleri kolaylaştırarak hizmetin kalitesini arttırmakta ve daha ulaşılabilir bir hizmet sunumunu desteklemektedir.

İlsis Giriş

İlsis ile mevcut iletişim ağı kuvvetlendirilerek hizmet ve bilgiye ulaşım süreleri en aza inmiş ve zamandan sağlanan tasarruf ile eğitime daha fazla zaman harcanarak yeni fikirlerin ortaya çıkmasına ve teknolojinin daha sık kullanılarak gelişmesine destek olmaktadır. Sağlanan bilgilerin yayılması, sorunların hemen çözülmesi ve gerekli bilgi aktarımının hızlıca yapılması kurumlar arasındaki bağı kuvvetlendirmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*