E Devlet Giriş


e devlet giris
e devlet giris

E Devlet Giriş: E-Devlet vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için hazırlanan bir sistemdir. Vatandaşlar artık bankalarda, kamu kuruluşlarında sırada beklemeyecek internet üzerinden bütün işlerini yapabileceklerdir. E-Devlet sayesinde başta engelli vatandaşlar olmak üzere birçok vatandaşımız işlerini evden çıkmadan yapabileceklerdir. E-devlet giriş kolay bir şekilde olmaktadır. Şimdi sizlere bu sisteme nasıl girileceği hakkında bilgi vermek istiyoruz.

E Devlet’e Nasıl Girilir

 E-Devlet giriş kolay bir şekilde yapılmaktadır.Sayfa altındaki linke tıklayarak e-devlet’e girişinizi yapabilirsiniz. E-devlet’e dört farklı biçimde giriş yapabilirsiniz. Bunu açılan pencereden kontrol edebilmeniz mümkündür. Biz size en çok kullanılan yöntemi anlatacağız. E-devlete şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Bunun için önce kimlik numaranızı ardından ise şifrenizi yazmanız gerekiyor. E devlet şifrenizi PTT’lerden 1 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Bu şifrenizi kaybetmemeniz gerekiyor. Çünkü sürekli olarak bu şifre ile giriş yapacağınızı unutmayınız.

E Devlet Giriş Şifresi

Şifrenizi kaybederseniz eğer yine PTT’lerden yeni şifre alabilirsiniz. Ancak bu sefer 1 TL değil, 4TL ödemek zorunda kalırsınız. PTT’lerden alınan paranın devlet ile bir bağlantısı yoktur. Bu kuruluş için bu paralar hizmet gereği alınmaktadır. Sisteme girdiğinizde sistem otomatik olarak yeni şifrenizi yazmanızı isteyecektir. Bunun için aklınızda tutabileceğiniz yeni şifrenizi yazarak şifrenizi kolaylıkla aklınızda tutabilirsiniz. Ancak çevrenizdeki insanların kolayca tahmin edeceği şifreleri seçmemeniz önerilir.

E Devlet Şifre Belirleme

Genellikle; 1111,1234,0000 gibi şifreler çabuk bulunan şifrelerdir. Bunun için şifre seçerken farklı sayılardan oluşmasına dikkat etmeniz gerekiyor. PTT’den aldığınız ilk şifreyle panele girdikten sonra sistem yeni şifre belirlemenizi isteyecektir. Bu adımı yeni şifre belirleyerek geçiniz. Aklınızda tutabileceğiniz şifreler olmasına özen gösteriniz. Şifrenizi kaybetmeyiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

E-Devlet sistemine girişi yukarıdaki linkle yapınız. Girdikten sonra linkin sol yanında yeşil bir kilit işareti olduğunu unutmayınız. O linke tıklayıp girdikten sonra;

Burada ( https: )  <   yanda görebildiğiniz gibi (burada) yazan yerde kilit işareti olmalıdır. Bu sitenin doğru olduğunu ve güvenli olduğunu göstermektedir. Güvenlik amacıyla böyle bir uygulama konulmuştur ve bu uygulama kullanıcıların güvenliğini sağlamaktadır. İnternet kafelerden e-devlete giriş yapıyorsanız şifrelerinizi hatırla, anımsa gibi seçenekleri tıklayarak giriş yapmayınız. Çünkü bu durumda sizden başka giriş yapacak olursa şifrenizi sistem otomatik olarak anımsayabilir. Buna da dikkat etmeniz gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*