E Optik


e optik
e optik

E Optik Medula: SGK hizmetlerinden biride optik‘ tir.  Yani aldınız gözlük, lens, gibi göz tedavilerinde kullanılan cihazlar SGK tarafından karşılanabilmektedir. Yalnız bu ücretlerin karşılanabilmesi için, sağlık kuruluşun adı, hastanın TC kimlik numarası, hastanın adı ve soyadı, reçete, tanzim tarihi, kurum sicil numarası, reçete protokol numarası, yurtdışı sigortalıları ve bu sigortalıların bakmakla yükümlü olduğu kişiler için sağlık yardım hakkı veren ülkeninin ismi, doktorun adı ve soyadı, doktorun diplomasının numarası yada sağlık bakanlığı tarafından verilen diploma tescil numarası ve doktor imzasının reçeteye fotokopili bir biçimde eklenmesi gerekmektedir.

Sgk E Optik

Yapılan bu tedavi işlemleri, için belli bir miktar katılım payı alınmaktadır. Ancak bazı özel durumlarda katılım payı alınmamaktadır. Bunlardan en genelini ise iş ve meslek kazalarıdır. Böyle durumlarda SGK katkı payı almamaktadır. SGK hayata geçirdiği e optik uygulaması ile internetten yararlanması bilmiştir.

Medula Optik

Bu kadar bürokrasi gerektiren bu işlemler artık internet ortamına aktarılıp kolaylık sağlanmıştır. İnternet o kadar gelişmiştir ki artık günümüzde bu gibi kamu olsun, sağlık hizmetleri olsun artık daha kolay bir şekilde görülebilmektedir. Bu gibi imkânlardan sonuna kadar yararlanmasını bilen kamu kurum ve kuruluşları günümüzde çağı yakalayabilmiştir.

Sgk E Optik Medula

Artık internet nerdeyse kılcal damarlımıza kadar işlemiş bulunmaktadır. Hemen hemen her işimizi internetten görmeyi nesreyse bir alışkanlık halini almıştı. Böylelikle zaman kazanmakta olup kırtasiye işlemleriyle uğraşmak durumda kalmamaktayız. Bunlardan en bariz örnek e optik uygulamasıdır.

E Optik Sgk

E optik sistemi şöyle çalışmaktadır. SGK ile çalışmak isteyen optik firması gerekli belge ve dokümanları hazırladıktan sonra ki istenilen belgeler SGK resmi internet sayfasında mevcuttur. Belgeler hazırlandıktan sonra müracaat edilip yasal işlemlerin tamamlanıp uygun görülmesinden sonra firma sisteme dâhil edilir. Artık hastaların bu firmadan optik tedavi cihazları almaları mümkündür. Belli bir katılım ücretini hasta ödemekte olup kalan kısmı SGK ödemektedir.

E Optik Uygulaması

Bu gibi uygulamalar her geçen gün artmaktadır. Teknolojini gelişmesine paralel olarakta artmaya devam edecektir. Bizlere bu gibi kolaylılıklar sunun bu gibi uygulamaları merakla beklemekteyiz. Belki de bundan sonra tüm işlemler internet ortamına aktarılıp evden bir tıkla tüm işlerimizi halledeceğimiz günler uzak olmasa gerek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*