Yurt Sorgulama


yurt sorgulama
yurt sorgulama

Yurt Sorgulama

Günümüze gelindiğinde, bakacak olursak eskiye nazaran okuyan genç nesil nüfusu giderek artmaktadır. Bu bir yandan çok iyi iken diğer yandan gerekli önlem alınmazsa diplomalı işsizlik gibi büyük bir sorun oluşturmaya başlayacaktır. Bu yüzden üniversite sayılarını artırmak, okuyan kesimin sayısını arttırmak çok iyidir. Bununlar birlikte bu kişilerin mezun olduklarında işlerinin de hazır olması gerekmektedir. Aynı zamanda üniversite okuyan birçok öğrencimiz yurt sorunu yaşayabilmektedir. Grekli önlemlerin alınması halinde bu sorunda ortadan kalkacaktır.

2017 Yurt Başvuruları

KYK yurtları birçok kişi tarafından üniversiteyi kazandıktan sonra başka merak konusu olmuştur. Üniversiteyi kazanıp kazanmama heyecanı yaşayan gençler kazandıklarını öğrendiklerini anda bu heyecanın bitmiş olduğunu zannetmiş olsalar da bir başka heyecan yurt başvurusu yaptıktan sonra yaşanmaktadır. Çünkü kyk sonuçlarını da bir o kadar heyecanlı bir bekleyişe sahne olmaktadır. Öncelikle yurt başvurusu nasıl yapılır onun hakkında biraz bilgi verelim. Öncelikle kyk nın sitesine giriniz ve başvuru formunu doldururunuz.

Kyk Yurt Başvuruları 2017

Daha sonra kimlik bilgileri ve kazandığınız üniversite bilgilerini doldurunuz. Sıra geldi öğrenim, burs, katkı istek bölümüne. Bu bölümde sade burç seçeneği yoktur. Öncelikli olarak burs verilecekler belirlenir ve ardından kredi isteğiniz varsa o belirlenir. Burs veya kredi istemiyorsanız istemiyorum seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Sıra da yut istiyorum seçeneği var. Buradaki seçeneklerde; istemiyorum, sadece genel yurtlara, öncelikli genel yurtlara, sadece yüksek ücretli yurtlara ve öncelikli yüksek ücretli yurtlara seçenekleri bulunur.

Kyk Yurt Sorgulama

Bizim size tercihimiz, genel yurtlar yerine yüksek ücretli yurtları seçiniz. Merak etmeyin yüksek ücretli diyorlarsa bile 50-60 TL bir farklılık vardır. Yüksek ücretli yurtlarda daha rahat edeceğiniz unutmayınız. Daha sonra özel durum bölümü var ve sonra aile bilgileri kısmını dolduruyorsunuz. Bu bölümde 25 yaşından küçük ve okuyan kardeşiniz var ise ve belirtirseniz burs şansınız artmaktadır. Son olarak adres bilgileri bölümünü doldurarak işlemi sonlandırıyoruz.

Yurtkur Başvuru

Bütün bu işlemlerin sonrasında ise artık yurt sorgulamaya geçebilirsiniz. Kyk nın sitesinden tc kimlik numaranızı girerek yurt başvuru sonucunu öğrenebilir ve yerleşip yerleşmediğinizi görebilirsiniz. Umarız tüm öğrencilerimizin yurt başvurusu gönüllerince çıkar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*