Askerlik Borçlanması


askerlik borclanmasi
askerlik borclanmasi

Askerlik Borçlanması Sorgulama: Son yıllarda emeklilikle ilgili birçok düzenleme yapılıyor. Fakat her düzenleme ardında birçok soru işareti bırakıyor. Geçen senelerde yaşla ilgili düzenlemeler yapıldı. Bayanlar ve erkekler üzerinde ki farklı uygulamalar birçok tartışmayı da beraberinde getirdi.

Askerlik Borçlanması Formu

Erkekler altmış beş bayanlar da elli üç yaşında olarak belirlendi. Bayanlar için uygun bir yaş olsa da erkekler için aynı şey söylenemez. Çünkü altmış beş yaşında emekli olan bir beyin o yaştan sonra emekliliğiyle çokta bir şey başarabilmesi mümkün değil. Ortalama ölüm yaşının yetmiş olduğunu düşünürsek eğer bu tablo çok net bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Askerlik Borçlanması Dilekçe Örneği

Gelişmiş ülkeleri n emeklilik politikasını incelediğimiz zaman bu kadar yüksek yaşlarda gerçekleşmediğini görüyoruz. Refah seviyesi yüksek olan ülkeler de daha erken olduğunu görüyoruz. Böyle olunca insanların yaşamaya vakti kalıyor. Dünyayı gezebiliyor çeşitli sosyal kültürel aktivitelere bulunabiliyorlar.

Fakat ülkemizde bunun çok mümkün olmadığını görüyoruz. Gençliklerini iyi bir gelecek için harcayıp sonrasında belli bir refah düzeyine geldikten sonra da sağlıklarını kaybediyorlar. O refahı kullanabilmeleri maalesef mümkün olmuyor. Ülkemizde keşke bunlarla alakalı uygulamalar yapılabilse. Gelişmiş ülkeler de olan uygulamak bizim ülkemiz de de gerçekleşebilse.

Askerlik Borçlanması Nasıl Yapılır

Bizim emeklilik sistemimiz gün sistemine dayanmakta. Ssk ve Bağ kur da gün değişiyor. Son yıllarda yapılan düzenleme de askerlik borçlanması adı altında bir işlem gerçekleştirildi. Askerlik vazifesini  yerine  getiren erkeklerin askerlik günleri de çalışmış sayılacak. Ve emekliliklerine yansıtılacak. Bu da tabi ki beylerin lehine bir durum. Bir yıl erken emekli olmuş olacaklar.

Askerlik Borçlanması Nedir

Bayanlar için de çok güzel düzenlemeler yapıldı. Mesela süt izni uygulaması ya da babanın izin alıp anneye destek olabilmesi için doğum izni tüm bunların çalışılan güne sayılması yapılan uygulamalardan bazıları. Bu düzenlemeler tabi ki çok güzel ama yeterli değil. Temennimiz yaş konusunda da düzenlemeler yapılabilmesi. Çünkü hayat çok kısa ve yaşamak için kimsenin emekliliğini beklemesi  gerekmemeli.

Askerlik borçlanması yapmayı düşünenler Aşağıdakileri Lütfen Okuyunuz.

1-Askerlik borçlanması talebinde bulunmadan önce araştırın ve eğer size avantaj sağlıyorsa askerlik borçlanması talebinde bulunun.

2-Askerlik borçlanması için talepte bulunursanız borçlanma belgeleri ilinize veya iletişim halinde olunan askerlik şubeleri veya kuvvet komutanlıkları tarafından yapılır.

3-Askerlik borçlanması vergiden indirim sağlar.

4-Askerlik borçlanması yapabilmeniz için askerden önce sigortalı olarak çalışma şartı aranmaz.

5-Askerden muaf tutulanlar ve askerlik yapmayanlar askerlik borçlanması yapamazlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*