Ankara Büyükşehir Belediyesi


ankara buyuksehir belediyesi
ankara buyuksehir belediyesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları: Ankara ve çevresi tarihler öncesinden beri sürekli yerleşimler görmüştür. Bu çağlara ait birçok esere Gavurkale, Ergazi, Lodumlu ve Maltepe’de rastlanmıştır. Ankara çevresindeki vadilerde ayrıca Tunç çağına ait höyükler bulunmuştur. Şehrin merkezi olarak Ankara kalesi olarak bilinmektedir. Hititler için üç koşulu bulundurmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Adresi

Güvenlik acısından ulaşılması zor olan tepede olması ekonomik ihtiyaçları için Çubuk ovası ve su içinde Hatip çayından karşılamaktadır. Her yönü ile etkileyici bir yapıya sahiptir. Bu şehir birçok uygarlığın yerleşimi olmuştur. Ancak Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelmesi ile bütün olumsuzluklar son bulmuştur.23 Ekim 1923’de Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.13 Ekim 1923’de Ankara başkent ilan edilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İletişim

Şehrin en önemli müzesi olan Anıtkabir Atatürk’ün Mezarının bulunduğu şeref Salonu’nun altında yer alan üç bin metrekarelik sütunlu alana kurulmuştur. Farklı olayların sergileme yöntemlerinden yararlanarak Atatürk’ün yaşamış olduğu olayları ve katıldığı savaşları canlandırılmıştır. Ankara Resim ve Heykel Müzesinde Atatürk’ün talimatı üzere Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından inşa edilmiştir. Kısa sürede çağdaş müzeciliğin gerektirdiği bitin işlevlere elverişli ve hizmetlere sahip olmuştur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Haritası

Turizm acısından hoş ve eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz Atatürk Orman Çiftliği, Altın Park, 50.yıl Parkı, Göksu Parkı, Gölbaşı-Mogan Parkı, Gökçek Parkı, Karagöl, Mavi Göl gibi çok önemli alanlara sahiptir. Bunların yanı sıra önemli müzeleri yer almaktadır. Aslında Ankara Türk tarihinin kalbinin attığı yerdir. Atalarımıza minnettarız tarihimizi unutturmadıkları için.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*