Mersin Büyükşehir Belediyesi


mersin buyuksehir belediyesi
mersin buyuksehir belediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları: Doğu Akdeniz sahilinde, önemli bir liman kentimizdir. Sahil kumsallarını gezenlere her türlü olanağı sağlamaktadır. Önemli otelleri ve turistlik ve tarihi kalıntıları bulunmaktadır. 108 km alanını kumsal tamamlamakta ve temiz ve düzgün oluşu sualtı avcılığına oldukça uygundur. Luvi, Kuzzuwatna, Hitit, Asur ve Babil krallıklarının tarihi kalıntıları ile iç içedir. Osmanlının fethine kadar birçok uygarlıklara ait olan kent 16.yüz yıldan itibaren Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Adresi

Orta Akdeniz bölgesinde olup yaz aylarını sıcak nedeni ile kaçarak yaşadıkları mevsimler geçiriyor ve bolca yaylalara sahiptir. İlin kuzeyi orta Toroslarla çevrilidir. Mersin kıyılarında büyük bir kavis yaparak Akdeniz, Mersin ilinin körfezini oluşturmaktadır. Mersin ilimizde önemli yer tutan faaliyetlerden biride yat turizmidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Dünya yat oyunlarına ev sahipliği yapmak ve ihaleleri kazanmak için 500 yat kapasiteli ana yat limanı bulunmaktadır. Bu durum Mersin ilimizin geliştiğini gelişme faaliyetleri yapmaya çalışıldığını gözler önüne sermiştir. İlimizde birçok şifalı kaynakları oldukça boldur. Niğde ve Mersin arasında kalan Bolkar Dağının kuzey yamacında çok önemli kayak merkezi bulunmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Mersin ilimiz sadece bu spor dalları ile değil birçok spor dalının yapılabileceği alanlara sahiptir. Ayrıca Göçmen Kuşların durağı olan Göksu Deltası bulunmaktadır. Etkileyici ve göz kamaştırıcı doğal güzelliğinin yanında her yönü ile insanlara sosyal yaşam kalitesini de en güzel şekilde tattırmaktadır. Kültürel değerlerimize sahip çıkmış ve kuşaklara aktarmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*