İntibak Farkı Sorgulama


intibak farki sorgulama
intibak farki sorgulama

İntibak Yasası Zam Oranları: İntibak Nedir sorusunu tüm emekliler merak etmektedir. İntibak Yasası 2017 yılında SSK-Bağkur ve Emekli sandığı ile emekliye ayrılmış tüm emekliler ilgilendiren kanun tasarısıdır.İntibak yasası ile SSK emeklileri,Bağkur emeklileri ve Emekli sandığı emeklileri arasındaki maaş farkı kapanacaktır.

İntibak Sorgulama

İntibak yasası memur maaşlarında yapılan düzenleme ile tüm emeklilerinde istediği bir yasadır.Emeklilerde Ödenen prim gün sayısı aynı olmamasına rağmen aynı maaşı alınması emeklilerin en büyük sorunu haline gelidği bu günlerde intibak yasası ile tüm emekliler intibak farkı zammı alacaklarıdır.

İntibak Zammı Sorgulama

İntibak Farkı zammı ise emeklilerin  çalışma iş günü sayısı,ödedikleri prim günü sayısına göre değişecektir.İntibak Farkı 2000 yılından emekli olanları daha çok sevindirecek,nedeni ise 200 yılından önce emekli olanlar sonra emekli olanlardan çok düşük maaş alıyordu şimdi intibak farkı ile bu fark kapanacaktır.

İntibak Zammı Hesaplama

Emeklilerin İntibak Farkı 2000 yılından önce emekli olanlara 200-300 Tl arasında değişecekir. 2000 yılından sonra emekli olanlara ise 30-100 tl arası intibak farkı ödenecektir.Ödemeler 2013 yılı itibariyle emeklilere ödenmeye başlandı.

İntibak Farkı Hesaplama

Tüm Emekliler nekadar intibak farkı alacağını intibak farkı sorgulama sayesinde yapabilirler.İntibak farkı sorgulamak için Aşağıdaki linke tıklayınız ve açılan sayfada TC numaranızı ve sicil numaranızı girerek nekadar intibak farkı alacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*