Zonguldak Valiliği


zonguldak valiligi
zonguldak valiligi

Zonguldak Valiliği Protokol Listesi: Karadeniz’in bölgemizde yer alan Zonguldak doğal güzellikleri ve eserleri ile son derece güzel bir ilimizdir.Zonguldak, kömürü ile ünlüdür, aynı zamanda da  önemli bir liman olma özelliği taşımaktadır.  Zonguldak ilimiz mağaraları ile ünlüdür. Bu mağaraları görebilmek için profesyonel olarak mağaracılık bilgisine sahip olmak gerektirmektedir.Cehennemağzı Mağaraları (Kehanet Mağaraları), .

Zonguldak Valiliği Duyuruları

Cehennemağzı Mağaraları, Hristiyanlığın yasak olduğu dönemlerde tapınak olarak kullanılmaktaymış.Devrek, Zonguldak’ a bağlı ünlü bir ilçedir. Büyük bölümü ormanlarla kaplıdır. Ekonomisi tarıma dayalıdır. Devrek’te yer alan tarım ürünleri buğday, arpa, çavdar, mısır ve patates olup, ayrıca sebze ve meyve yetiştirilir. Hayvancılık gelişmiştir, bölgede en çok koyun ve keçi beslenir.

Zonguldak Valiliği Adresi

Zonguldak’ta yer alan Karadeniz Ereğli son derece güzel ve görülmesi gereken yerlerdendir. Çeşitli uygarlıkların yer aldığı Karadeniz Ereğli’de yer alan mezarlar, lahitler, sütunlar ve Çeştepe mevkiindeki tümülüs, Bozhane Cami, Halil Paşa Cami, Kırmanlı Cami, Molla Halil Cami, Ali Molla Cami, İskele Cami, Ağa Cami, Hacı Eşref ve Akarca Mescitleri, Kayabaşı Ziyaretgahı, Aktaş Şeyhi Türbesi, Seyit Nasrullah Efendi Türbesi, Keşif Tepedeki Demirci Dede, Kentteki Kuştepe ve kıyıdaki

Zonguldak Valiliği İletişim

Mersin Dede yatırları görülebilecek yerler arasındadır.Halil Paşa Konağı’da günümüzde birçok tarihi eseri bünyesinde taşıyan bir müze olarak en çok ziyaret edilen yerler arasındadır.Osmanlı çileği, kömeç ev ekmeği, cevizli ev makarnası ve beyaz baklava tadılması gereken lezzetler arasındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*