Yalova Valiliği


yalova valiligi
yalova valiligi

Yalova Valiliği Protokol Listesi: İstanbul’a günübirlik mesafede bir şehirdir Yalova. Termal tesisleri ile karaciğerden safra kesesine, romatizmadan şişmanlığa kadar birçok derde deva bulabilirsiniz. Bir karaciğer rahatsızlığı olan Siroz’un en zor aşamalarında yardımcı tedavi yöntemi olarak Yalova termal tesislerinden faydalanmak mümkündür. Gut ve böbrek hastalıklarında, kronik nefrit, kronik sistit rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Yalova Valiliği Duyuruları

Termal tesislerde ailece piknik yapabilir, şehrin stresli havasından uzaklaşabilirsiniz. Sudüşen şelalesi ve Kurtköy’de yer alan dere çevresinde bulunan alabalık tesislerinde ailece balık yiyebilirsiniz. Hayrettin Karaca’ya ait Karaca arboretumu ‘nu da ziyaret edebilirsiniz.Bölgede Atatürk Köşkü yer almaktadır. Yalova’da görülebilecek en ilginç yerlerden biri kurşunlu banyodur. Bizans Döneminde Justinyen tarafından yapılan bir hamamdır.

Yalova Valiliği Adresi

Bay bayan misafirlerin karışık olarak yararlandıkları hamam bir havuza sahiptir. 36- 37 derce su sıcaklığına sahip hamam turistler tarafından ilgi görmektedir.Karaca Arboretumu bin bir çeşit ağaç ve çiçeğe ev sahipliği yapmaktadır. 135 dönüm üzerine kuruludur. 7000 çeşit otsu bitki ile 7000 çeşit soğansı bitki yer alır.

Yalova Valiliği İletişim

Yalova’nın en güzel ve görülmesi gereken yerlerindendir.Sakin ve aynı zamanda yaşam koşulları imrenilecek bir ilimizdir. Tarihi eserlerin sıkça bulunduğu ve yapıları oldukça sağlam korunduğu Yalova ilimiz, geçmişten bugüne gözde mekânlardan biri olmuştur. Osmanlı zamanından önce bile seçkin topraklara sahip olduğunu sahip olduğu tarihi eserlerden de anlayabiliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*