Yalova İl Sağlık Müdürlüğü


yalova il saglik mudurlugu
yalova il saglik mudurlugu

Yalova Sağlık Müdürlüğü: Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Dr. Ali DAŞTAN’ın, müdürlüğünü yaptığı T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı bir e devlet kurumudur. İl Sağlık Müdürü Yardımcısı ise Dr. Nurettin SAYAR’DIR.Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Araştırma, Bilgi Sistemleri, Sağlığın Geliştirilmesi ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürlüğü olmak üzere 4 adet şubesi vardır.

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Kamu Yataklı Hizmetleri, Özel Yataklı Sağlık Hizmetleri, Tıp Merkezleri, Özel Tanı ve Tedavi Merkezleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Eczacılık, Tıbbi Cihaz ve biyomedikal alt şubeleri Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlıdır.  Yönetim Hizmetleri Şube Müdürlüğü ise insan kaynakları, disiplin ve hukuk işleri, yatırımlar, tahakkuk ve mali işler alt şubelerinde hizmet vermektedir.  Şube müdürlüklerinin görevi Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurum ve kuruluşlarda görevli bütün personelin atma, yer değiştirme, geçici görev, terfi, emeklilik ve diğer özlük haklarıyla ilgili il içinde yapılması gereken hizmetlerini yürütmek ve il sağlık müdürü tarafından verilen görevleri yerine getirmektir.

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Müdürlüğe bağlı hastaneler ve tıp merkezleri bulunmaktadır.  Yalova Devlet Hastanesi ve Armutlu İlçe Entegre Hastanesi bu müdürlüğe bağlıdır.  Yalova 112 acil hattı ile de 3 tanesi merkez olmak üzere Çınarcık, Tavşanlı, Armutlu ve Termal’de olmak üzere 7 ayrı istasyonda hizmet verilmektedir.İl Sağlık Müdürlüğü, İsmetpaşa Mahallesi Aziz Sokak No:11 adresinde Yalova Merkezde bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*