Vergi Borcu Öğrenme


vergi borcu ogrenme
vergi borcu ogrenme

Vergi Borcu Sorgulama 2017: Anayasa nın 73.maddesinin göre herkes Vergi  ödemekle yükümlüdür ,devletin aldığı bir para olmaktan ziyade aynı zamanda her vatandaşın ödemek zorunda olduğu bir paradır.Geçmiş den bugüne vergi borcunu öğrenmek de ödemek de çok zor ve zahmetli bir işti.

 Vergi Borcu Ödeme

Ülkemizde teknolojinin de ilerlemesiyle bu artık çok daha kolay parmaklarınızın ucunda internetten rahatlıkla bakabilirsiniz bunun için güzel bir hizmet başlatılmıştır internet üzerinden vergi borcu sorgulamak için E- devlet sistemi geliştirilmiştir.Bunun için internet kurdu olmanıza gerek yok yapmanız gerekenler çok basit bir şey. Herkesin yapa bileceği gibi.

Vergi Borcu Nasıl Ödenir

Şimdi internettenborcunuzu ödemek istiyorsanız  aşağıdaki linkten kolaylıkla vergi borcunuzu ödeye bilirsiniz Anlaşmalı bankaların kredi kartı ile 02:00-22:00 saatleri arasında borçlarınızı ödeyebilirsiniz.Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayıp resmi internet vergi dairesine kişisel bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

İnternetten Vergi Borcu Ödeme

Ayrıca borç bilgilendirme servisi adı altında gene internet üzerinden kolaylıkla sorgulama yapılabilmektedir vergi dairelerine intikal etmiş olan vergi, trafik ve idari para cezası, Yurt-Kur harcı, yargı harcı gibi tüm borçlarınızı aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.Sistem sorunsuz çalışmakta TC numaranızla beraber nüfuz cüzdanı bilgileri isteniyor detaylar için sayfa altındaki linke tıklayın

Vergi Borcu Hesaplama

Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı Kısa Mesaj Bilgilendirme Servisi GİB KMBS adı altında ;

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama ve vergi borcunu telefon ile de  öğrenilebilir.Telefon ile vergi borcu öğrenmek için Sistem kullanıcılarının 1189 rahatlıkla sorgulama yaparak otomatik sms cevap alması şeklinde hizmet verir.

GİB KMBS Servisinden Avea , Türkcell ve Vodafone aboneleri faydalanabilir.Yada sadece vergi borcu sorgulamak istiyorsanız kişisel vergi numaranızı, bunun yanında işyeri sahipleri için vergi levhası numarası vb. birkaç bilgi ile internet üzerinden borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*