Vergi Borcu Ödeme


vergi borcu odeme
vergi borcu odeme

Vergi Borcu Sorgulama: İnternet kullanımının artmasıyla birlikte birçok bilgiye kolayca ulaşabiliyor. Geçmişte saatlerce kuyruklarda bekleyecek ogrenebildigimiz vergi borcumuzu artık oturduğumuz yerden hesaplıyabiliyoruz. Motorlu taşıtlar vergisi ve gelir verginizi hesaplamak icin internetiniz olması yeterli.

MTV Ödeme

Motorlu taşıtlar vergisini hesaplamak isteyenler internet tarayıcısını acıp internet  adresini ziyaret ettikten sonra karşılarından gelen ekrandan sırası ile araç tipini, aracın yasını, motor silindir hacmini seçip hesapla butonuna basmaları yeterli. Gerçekleştirilen işlem sonrasında yıllık, ilk altı ay ve ikinci altı ay tutarını görülecektir.

Vergi Borcu Sorma

Gelir vergisini hesaplamak icin aynı adres üzerinden internet tarayıcınızda giriş yaptıktan sonra sol kısımda bulunan menüden hesaplar başlığı altındaki gelir vergisi hesaplama seçeneğini tıklayınız. Ardından karşınıza gelen ekrandan sırası ile ücretlimi ucretsizmi olduğunu, vergi dönemini, matrahı, birinci altı aylık matrahı ve ikinci altı aylık matrahı seçip alt bölümde bulunan hesapla tuşunu tıklayın hesaplayabilirsiniz.Hesapladiginiz vergi borcunu ödemek icin 4 ayrı farklı ödeme sekli kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Vergi Ödeme

Sayfa Altında Bulunan Web adresine girip alttaki seçeneklerden size uygun olanı secerekte ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşmalı bankaların kredi kartları ile 02:00 – 22:00 saatleri arasında ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. – İnternet vergi dairesi kullanıcı kodum ile giriş yapıp 6111 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum
  2. – T.c. Kimlik numaram ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yapıp 6111 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum.
  3. – Motorlu taşıtımın plaka ve tescil tarihi bilgileri ile giriş yapıp yaşıtıma ait 6111 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmış borçları i kredi kartı ile ödemek istiyorum.
  4. – Tevil dosya numarası / tahakkuk fiş numarası ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yapıp 6111 sayılı kanun kapsamındaki borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*