Van İl Sağlık Müdürlüğü


van il saglik mudurlugu
van il saglik mudurlugu

Van Sağlık Müdürlüğü: Van Sağlık Müdürlüğü Van ili sınırları içinde sağlık hizmetlerini yürütmekle yükümlü devlet kurumudur ve Sağlık Bakanlığına bağlı bir kurumdur. Dr. Bilal ACAR müdürümüzdür.Kurumun teşkilatlanması 4 şube müdürlüğü şeklindedir. İlk şube müdürlüğü sağlık hizmetleridir. Sağlık hizmetlerine örnek olarak ağız ve diş sağlığı, yataklı tedavi, özel teşhis ve tedavi merkezleri verilebilir. Bu birimden hastaların ve hasta yakınlarının hakları, sorumlulukları hakkında bilgi edinmeniz mümkündür. Araştırma, sağlığın iyileştirilmesi ve bilgi sistemleri üzerine bir şubemiz bulunmaktadır.

Van İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Afet birimi, 112 acil servisi de hizmetinizde olan birimlerdendir ve acil durumlarda zamanla yarışmakta olduğumuz için bu birim özel bir ehemmiyet arz etmektedir.Aile hekimliği uygulamasıyla her ailenin ayrı bir doktoru bulunmakta, doktorlarımızın aynı ailenin fertlerinin sağlıklarından sorumlu olmaktadır.Teknolojinin hemen her alanda kullanıldığı bir çağdayız. Sağlık alanında teknolojinin bütün imkanlarını kullanmaktayız. Örneğin karla kapanmış yollarda giden paletli kar ambulansları, helikopterler zaman hastalara acil müdahale için bize zaman kazandırmaktadır.

Van İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

E- devlet uygulamamızla internet sitemize girerek aile hekimini sorgulamaktan e- kütüphaneye kadar birçok hizmeti vermekteyiz. Ayrıca internet sitemizden bilgi edinebilir, personelin ve hastanelerin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sitedeki telefon rehberine girerek şube ve kurumların telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Son olarak sağlık haberlerini okuyabilir, şehrimizde sağlık alanındaki gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*