Uşak Müftülüğü


usak muftulugu
usak muftulugu

Uşak İl Müftülüğü: Kurumumuz Başbakanlık’ a bağlı Diyanet İşleri Başkanlığı’nı temsil etmektedir ve Uşak ili sınırları içinde din hizmetlerinin yürütülmesinden sorumludur. Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey ilçe müftülükleri Uşak İl Müftülüğü’ne bağlıdır. Camiler, Kur’ an kursları, aile irşat büroları din hizmeti sağlayan kurumlardır. İl müftüsü Fuat ALTINDAŞ  2011 yılında göreve başlamıştır.Kur’ an kurslarında başta Kur’ an tilaveti olmak üzere; iman, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgiler öğretilmektedir.

Uşak Müftülüğü Hutbeler

İslam’da kadının değeri, gençliğin önemi gibi konularda konferanslar vermek, din görevlilerine hizmet içi eğitim semineri vermek; kandiller, kutlu doğum ve Ramazan ayı için programlar hazırlamak da faaliyetlerimiz arasında yer almaktadır. Ayrıca; hac ve umre kayıtları yapılmakta, bu konuda seminerler verilmektedir. Başkanlığın yanı sıra müftülüklerimiz de hutbeler hazırlamaktadır.e-devlet hizmeti sayesinde pek çok hizmeti elektronik ortamdan vermekteyiz. Sitemizden dinle ilgili sorularınıza cevap alabilirsiniz. Sitemize Kur’ an portalı da eklenmiştir.Yayıncılık hizmetlerimiz görsel yayınlar, süreli yayınlar ve çocuk kitapları olmak üzere üçe ayrılmıştır.

Uşak Müftülüğü Münhal Kadrolar

Kur’ an okuma yarışmaları, kutlu doğum, sinevizyonlar, ilahiler görsel yayın hizmetlerinden bazılarıdır. Ayrıca “Diyanet” adıyla aylık dergiler çıkmaktadır.Çocuklara yönelik hizmetler arasında temel dini bilgileri çocuklara kolaylıkla ve onları eğlendirerek öğretmeyi amaçlayan çocuk kitapları ve Diyanet Çocuk Dergisi bulunmaktadır.Aile irşat bürolarında aileyle ilgili meseleler dinin yaklaşımlarına, mutlu bir aile kurmak için dinin öğrettiklerine, aileyi tehdit eden unsurlara dikkat çekilmektedir.Gayemiz din alanında halkımızı bilinçlendirmek ve onlar dini doğru bir şekilde tanıtmaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*