Uşak İl Sağlık Müdürlüğü


usak il saglik mudurlugu
usak il saglik mudurlugu

Uşak  Sağlık Müdürlüğü: Kurumumuz Uşak ili sınırları içinde halkımıza sağlık hizmetlerinin verilmesinden sorumludur ve Sağlık Bakanlığı’na bağlıdır. Uşak İl Sağlık Müdürlüğü koltuğunda bulunan Dr. Alper Cem ÜNAL 2011 yılından itibaren bu görevi yürütmektedir.Teşkilatlanmamız 4 şube müdürlüğünden müteşekkildir. Bunlardan ilki sağlık hizmetleri şube müdürlüğüdür. Bu hizmetler yataklı tedavi, ağız ve diş sağlığı, özel tanı tedavi merkezleri gibi hizmetlerdir. Hastaların ve yakınlarının hakları ve sorumlulukları hakkında sağlık hizmetleri şube müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. Araştırma, bilgi sistemleri ve sağlığın geliştirilmesi şubesi; sağlık bilgi sistemleri, sağlık araştırmaları, halk sağlığı hizmetlerinden sorumludur.

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi


Çok önem arz eden bir husus da afetler konusunda halkın bilinçlendirilmesi, afet birimiyle ve 112 cankurtaran servisiyle yapılan hizmettir. Müdahalenin acil oluşu ve zamanın kısıtlılığı bakımından, Uşak İl Ambulans Servisi’ne kritik görevler düşmektedir. Son olarak da  yönetim hizmetleri şube müdürlüğü idari işlerimizle ilgilenmektedir.Teknoloji çağında bir devlet kurumundan söz açıp da e-devletten bahsetmemek olmaz. Her şeyden önce; sanal ortam aracılığıyla, oturduğunuz yerden  bilgi almanız mümkündür. Fakat , bilgi edinme birimini şikayetleriniz için kullanmamanızı önemle rica ederiz. Şikayetleriniz için SABİM ve BİMER bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Sitemizden aile hekimini sorgulamaya, e-kütüphaneye; hatta günlük sağlıklı ve dengeli bir yemek listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca telefon rehberinden hem kurumların hem de şube ve birimlerin telefon numaralarını temin edebilirsiniz. Sanal ortam sayesinde, nöbetçi eczaneyi ve yerini kimseye sormanıza gerek yoktur. Çünkü; sitemizde nöbetçi eczanenin adı ve harita üzerinden adres bilgileri verilmektedir, Halk Sağlığı Müdürlüğü için ayrı bir sitemiz bulunmaktadır. Buradan Uşak ilindeki hastanelerin adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.Hepiniz için sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*