Üniversite Not Hesaplama


universite not hesaplama
universite not hesaplama

Üniversite Not Sorgulama: Üniversite de öğrenim gören tüm öğrenciler ilk dönem finalleri ve ikinci dönem finallerinden sonra acaba ortalamam ne oldu ? notum C de kaldı mı ? geçtim mi ? vb sorularla karşı karşıya kalır.İnternet ağının artık cep telefonlarında bile sürekli kullanılır hale geldiği milenyum çağında öğrencilerin üniversite not hesaplama sistemi internet ağı üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır.

Üniversite Not Hesaplaması

Öğrencilerin Üniversite not sorgulama veya da üniversite not hesaplama yaparken herhangi bir öğrenci kimlik no , öğrenci sicil no ,öğrenci kimlik bilgisi gibi üniversite giriş bilgilerine veya üniversite şifrelerine ihtiyaç yoktur.Üniversite not hesaplama işlemi yaparken ders kredisini , aldığınız notu ve toplam kredinizi bilmeniz yeterlidir.

Üniversite Not Ortalaması Hesaplama

Öğrencilerin bazıları üniversite not hesaplama işlemi yapılırken nasıl bir işlem yapılıyor diye bazı sorularla bize ulaşmışlar bu yazımızda bu arkadaşlarımıza da cevap vereceğiz.Üniversite not hesaplaması yapılırken ;

Ortalama = Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin toplamı dır.

Gazi Not Hesaplama

Değerli öğrencilerin kolayca üniversite not sorgulaması yapması için aşağıda bazı üniversitelerin direk iletişim ve üniversite not sorgulama linkleri verilmiştir lütfen tıklayın ve not hesaplamasını yapınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*