Türkiye Futbol Federasyonu


turkiye futbol federasyonu
turkiye futbol federasyonu

Lig Fikstürü: TFF yani Türkiye Futbol Federasyonu, ülkemizde futbolun ortaya çıkışı ilk olarak 19. Yy da ortaya çıkmıştır. İlk futbol kurulu İzmir’de kurulmuştur. 1901 yılında oynanan ilk maç Türk futbol takımının ilk maçı olarak kayıtlara geçmiştir.

TFF Geçmişi

İngiliz ve Rumların ortaklaşa kurduğu Kadıköy Futbol Kulübü ise İstanbul’un ilk kulübüdür. Daha sonra İngilizler ile anlaşmazlıklar çıkmıştır ve başka yabancı kulüpler de açılmıştır. Daha sonra da İstanbul futbol Ligi kurulmuştur. İstanbul’dan sonra diğer büyük şehirlerin de futbol takımları kurulmaya başlamıştır.

TFF Hakemler

Bilim, spor ve sanat olmak üzere her alanda yeni bir yapılanma ve oluşum söz konusu olmaktadır. Eğitim ve tesisleşme hareketlerinde çağdaş hedefler ile buluşmak, uluslar arası düzeyde rekabet edecek altyapıyı sağlamak, topluma spor kültürünü benimsetmek, futbol ekonomisini geliştirmek, büyütmek ve güçlü bir organizasyon oluşturmak için Türkiye Futbol Federasyonu gereken tüm olanakları sağlamaya çalışır.

TFF Başkanı

Çağdaş ve kurumsal bir yapıda futbola yaygınlık kazandırmak ülke genelinde katılım sayısını artırmak ve de uluslar arası organizasyonlarda sürekli var olmak amacı ile TFF futbol konusunda her şeyi yapar. Türkiye de futbol tam anlamı ile gerçek anlamda asıl olarak 1908 – 1923 yılları arasında yapılmıştır.

TFF İletişim

FIFA ve UEFA da üyedir. Statüleri süper lig, tff 1. Lig, tff 2. Lig, tff 3. Lig Türkiye Kupası, Süper Kupa, Centilmen Lig, Bölgesel Amatör Lig, Gelişim Ligleri, Kadın futbol Ligleri, Halı Saha Ligi, Futsal Lig, Plaj Futbolu Ligi 2011 – 2012 için olan sezonlar olarak son şeklidir. TFF, ülkemizde gerçekten önemli bir kurumdur ve ülkemizdeki halk gerçekten futbola düşkündür ve gerçekten futbol konusunda hem bilgilidir hem de futbol için çok şeyden fedakarlık da yaparlar.

TFF Telefon

TFF kendi sorumluluğunu yerine getirerek ülkemizin futbol konusunda iyi bir yer edinmek için çabalamaktadır . TFF önemli bir kurum olarak kalmaya devam edecektir .

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*