Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama


turkcell bilinmeyen numara sorgulama
turkcell bilinmeyen numara sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama: Gelişen teknoloji sayesinde birçok yenilik var hayatımızda. Bunlardan belki de en önemlisi cep telefonları. Cep telefonları bu denli önemli olunca neredeyse her insanın bir cep telefonu mevcut. Hatta bazı kişiler iki ve daha fazla cep telefonları da bulunmakta. Hal böyle olunca insanlar sağlık açısından büyük zararlar görüyor. Yanı başımızda radyasyon kaynağı taşıyoruz gün boyu. Hatta eminim ki bazılarımız başucunda tutuyor gece boyu cep telefonlarını.

Turkcell İsimden Numara Sorgulama

Tüm bu nedenlerden dolayı da bazen sistemde aksaklıklar olabiliyor. Abone sayısı oldukça fazla olan operatörler numaraları birbiri ile ardışık olacak şekilde piyasaya sürüyor. Mesela sonu 02, 03 olması gibi. Artık cep telefonları leb demeden leblebiyi anlayacak duruma gelmiş olsa da bazen elle çevrilen numaralarda ufak da olsa yanlışlıklar yapılabiliyor. Siz abinizi, arkadaşınızı vs. aradığınızı zannederken tanımadığınız, beklemediğiniz biri çıkıyor telefona bir anda. Bazen de aradığınız kişi telefonu açmıyor ve çağrıyı cep telefonunda görünce şüphelenip korkabiliyor.

Turkcell  Numara Öğrenme

Bu işin daha da kötü yanı bir yakınınıza özel bir kısa metin mesajı gönderirken yanlış numaraya göndermektir. Karşıdaki gönderdiğiniz kişi bunu yanlış anlayıp korkabilir veya bir emniyet kuruluşuna gidebilir ve bu yanlış bir kısa mesaj sonucu birkaç gününüzü bu işle uğraşmak için harcayabilirsiniz. Bu yanlış numara, ihbar gibi işlemler artık e-devlet aracılığı ile internet üzerinden yapılabilmektedir.

Turkcell  Numaradan İsim Sorgulama

Diyelim ki size tanımadığınız bir numaradan mesaj, çağrı geldi. Çağrıyı kabul etmeyebilirsiniz, kabul ederseniz de kesinlikle küfür vs. etmeyin. Türkiye’nin en büyük operatörü Türkcell bu konu numaralar hakkında birkaç çözüm bulmuştur. Bunlar Türkcell numara sorgulama hizmeti ve 118’li numaralardan oluşan özel servislerdir. Bu servisler maalesef ki ücretlidir.

Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgula

Türkcell numara sorgulama işlemi için; numarayı yazıp 7777’ye yollayabilirsiniz. Her başarılı sorgulama işlemi için operatörünüz sizden tüm vergiler ile birlikte 1.49 TL ücret tahsil eder. Bir diğer yol ise 118 li numaralardır. Bu numaraları arayıp size çağrı yapan veya mesaj yollayan numarayı söyleyip abonenin adını soyadını, eğer rehbere kayıtlıysa adresini alabilir, sizi kimin aradığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*