Türk Telekom Numara Sorgulama


turk telekom numara sorgulama

Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama: Gelişen dünyamızda, her şey gibi insan nüfusu da hızla artıyor. Buna bağlı olarak iletişim ihtiyaçları da aynı hızla artıyor ve sonuç olarak neredeyse 7’den 70’e her bireyin elinde bir cep telefonu var. İhtiyaç bu kadar fazla olunca operatörler de numara bulma sıkıntısı yaşıyor ve ardışık numaralar veriyor abonelerine. Bu da acele edilen durumlarda istenmeyen yanlış aramalara yol açabiliyor maalesef.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Bu durum sadece mobil alanda yani cep telefonlarında olmuyor. Gelişen teknoloji sayesinde sabit (ev telefonu) telefonlar bile bir cep telefonu gibi işlevsel durumda. Artık adından uzaklaşan telefonlar kablosuz kullanılıyor, kısa mesaj alınıp gönderilebiliyor. Ancak bu özellikler bile sabit telefonların kullanım yaygınlığının azalmasına, yavaş yavaş unutulmasına karşı çıkamadı.

Türk Telekom Borç Öğrenme

Ancak ülkemizde evde hızlı ve sınırsız internet kullanabilmek için hala sabit telefon hizmeti şart. Bu nedenle çoğu ev ve işletmeler sadece ev telefonunun bağlantısını yaptırıyor ancak hiç kullanmıyor. Ama kullanan kişiler de bazen numarayı yanlış yazabiliyor, tanımadığı kişileri arayabiliyor, cihazı destekliyorsa kısa mesaj yollayabiliyor tanımadığı kişilere. Eğer size de sürekli böyle cevapsız aramalar, yanlış numaralar, tanımadığınız kişilerden gelen kısa mesajlar varsa bu kişilerin numarası ile kim olduğunu, adresini, ad, soyad bilgilerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Borç Sorgulama

Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama servisinden yararlanabilmek için öncelikle Türk Telekom abonesi olmanız gerekmektedir. Sonrasında Türk Telekom’un kendi internet sitesinin online işlem bölümünden sorgulama yapabilir, ayrıntılı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama servisi internet erişimi imkânı olmayanları da düşünmüş ve 11811 nolu numarayı da müşterilerinin hizmetine sunmuştur.

Türk Telekom İsimden Numara Öğrenme

Bu numarayı arayarak sahibini öğrenmek istediğiniz kişinin numarasını vererek anında hat sahibinin ad ve soyadına, şehir bilgisine vs. kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu aramanın ücreti dakika ile hesaplanmaktadır ve dakika ücreti 1.10 TL’dir. Şuan için devlet tarafından e-devlet kanalında bilinmeyen numaraları öğrenmeye yönelik bir çalışma başlatılmadı ancak ilerleyen zamanlarda bu numaraları e-devlet kanalından da kolaylıkla öğrenmeyi umuyoruz. Eğer ev telefonunuz arayan numarayı göstermiyorsa bunu da 11811’deki müşteri temsilcisinden kolayca öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*