Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü


tunceli il saglik mudurlugu
tunceli il saglik mudurlugu

Tunceli Sağlık Müdürlüğü: İl Sağlık Müdürlükleri, Sıhhi ve İçtimai Muavenet Vekaleti Taşra Teşkilatı Müdürlüğü olarak 1923 yılında çalışmalarına başlamıştır. Sonrasında 1989 yılına kadar Sağlık ve Sosyal Yardım Müdürlüğü olarak çalışmalarına devam etmiş, 1989 yılında ise isim değişikliğine gidilerek İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalışmalarını yürütmeye devam etmiştir. Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü görevini halen Dr. Yusuf Kenan AYDIN, İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevini ise Dr. Ali Hıdır GÜNEŞ yürütmektedir.

Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü  Personel Listesi

Tunceli İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Sağlık Kurum ve Kuruluşları; Tunceli Devlet Hastanesi, Tunceli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Pertek İlçe Hastanesi, Çemişgezek İlçe Hastanesi ve Tunceli Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’dir.  Söz konusu bu ilçelere ve bu ilçelere bağlı köylere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gezici sağlık merkezleri aracılığıyla sağlık hizmeti sağlanmaktadır.

Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

İl Sağlık Müdürlüğünün görevini kesintisiz bir şekilde yerine getirebilmesi için Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Araştırma Bilgi Sistemleri Ve Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğü ile hizmet vermektedir.Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası “Moğultay Mah. Cengiz TOPEL Cad. No:2, 62000 TUNCELİ” adresinde hizmet vermektedir. İl Sağlık Müdürlüğüne ayrıca (0 428) 212 10 35 – 53 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*