Trabzon Müftülüğü


trabzon muftulugu
trabzon muftulugu

Trabzon il müftülüğü: Trabzon il müftülüğü Veysel Çakıdır. 1955 yılında Giresun da Yaykınlık Köyünde doğmuştur. 1965 yılında ilkokulun ilk mezunu olarak diploma almıştır. Daha sonra diploma aldıktan sonra köyün hocalarından Kur’an dersleri ve belirli dini dersler almıştır. Kendisi oldukça azimli biridir. İmkânsızlıklar içinde imkânlar bulmuştur. Daha sonra İmam hatip okuluna kaydolmuştur. Mezun olduktan sonra aynı sene içerisinde diyanet başkanlığına girdiği imam hatip sınavlarını kazanarak Giresun un Şebinkarahisar ilçesi Müftü Mahallesinde bulunan imam hatipliğine atanmıştır.

Trabzon Müftülüğü Hutbeler

Trabzon il müftülüğü azim ve çalışkanlığı ile birlikte Arapça ve Fıkıh dersleri okumuştur. Daha sonra 1975 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü kazanarak görevine İstanbul da Çamlık camisine nakledilmiştir. Sayın müftümüz devamında fıkıh ve tefsir derlerini de okumuştur. 1979 yılında Hz. Peygamberin hayatı ile ilgili hadisler konulu tezini vererek mezun olmuştur. 1982 yılında diyanet işleri başkanlığına girmiş olduğu Vaizlik sınavını kazanarak 1983 yılında Giresun da Tirebolu ilçesinde vaizliğe başlamıştır. Mezhepler arası taklit ve teflik konusunda tez çalışması yapmıştır. Trabzon il Müftülüğüne atanmış ve şuanda görevine Trabzon da devam ettirmektedir.

Trabzon Müftülüğü Münhal Kadrolar

Trabzon il müftülüğü binası Ortahisar Mah. Amasya Camii Sokak No:11 61030 olarak geçmektedir. Halkın istediği gibi birçok faaliyette bulunmaktadır. Eğitim için mücadele ettiği kadar İslam dini için halkın eğitilmesinde birçok konuda yardımcı olmaktadır. Kur’an, fıkıh, Arapça, tefsir dersleri için çalışmalar yapmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*