Tekirdağ Valiliği


tekirdag valiligi
tekirdag valiligi

Tekirdağ Valiliği Protokol Listesi: Tekirdağ, İstanbul’a yakınlığı ile bilinen sahil kentimizdir. Sıcakkanlı insanlara sahip olan Tekirdağ birbirinden güzel yerleri ve lezzetleri ile mutlaka görülmesi gereken illerimizden. Tekirdağ denilince akla Rakı fabrikası gelmektedir. Daha Tekirdağ’a girişte fabrikadan yayılan anason kokusu hissedilmektedir. Tekirdağ’ın rakısı kadar, karpuzu, kirazı, beyaz peyniri, deniz ürünleri ve tabi ki Tekirdağ’ın meşhur mu meşhur köftesi en önemli lezzetleri arasındadır.

Tekirdağ Valiliği Duyuruları

Gezilecek ve görülecek yerler arasında ünlü şairimiz Namık Kemal’in 1840 yılında doğduğu ev yer almaktadır. Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya müzesi Tekirdağ’a ait arkeolojik ve kültürel değerleri muhafaza etmektedir. Eski cami, Rüstem paşa cami ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Namık Kemal Heykeli, Şehitler Abidesi, Hürriyet Abidesi, Atatürk Ormanı, Kumbağ sahili dikkat çeken yerler arasındadır. Özellikle kumbağ eğlence merkezleri, sahil şeridi ile yaz turizminin vazgeçilmez merkezlerindendir.

Tekirdağ Valiliği Adresi

Marmara Denizi’ni daha önce hiç görmediğiniz şekilde kuşbakışı izlemek için kış mevsiminde ulaşımın zor olması nedeniyle bozulmamış bir doğaya sahip Uçmak Dere’ye mutlaka gitmelisiniz.Şarköy ve Mürefte önemli tatil beldeleridir. Şarapları oldukça ünlüdür. Her yıl şarap festivali düzenlenmektedir.

Tekirdağ Valiliği İletişim

Istıranca Dağları eteğinde yer alan Saray ilçesi özellikle linyit kömürü ve cam yapımında kullanılan kuars kumu ile ünlüdür. Ergene nehri de bu ilçemizde doğmaktadır. Marmara Ereğlisi’de Tekirdağ’da yer alan eski bir yerleşim yeridir. Günümüzde yaz turizminde en çok tercih edilen yerlerdendir. Akrapol, antik liman, kara ve deniz surları, tiyatro bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*