Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü


tekirdag il saglik mudurlugu
tekirdag il saglik mudurlugu

Tekirdağ  Sağlık Müdürlüğü: Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Sıhhi ve İçtimai Muavenet Vekaleti Taşra Teşkilatı Müdürlüğü olarak 1923 yılında çalışmalarına başlamıştır. Sonrasında 1989 yılına kadar Sağlık ve Sosyal Yardım Müdürlüğü olarak çalışmalarına devam etmiş, 1989 yılında ise isim değişikliğine gidilerek İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalışmalarını yürütmeye devam etmiştir. Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü görevi Dr. Yavuz AKBULUT tarafından vekaleten yürütülmektedir.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Sağlık Kurum ve Kuruluşları; 400 yataklı Tekirdağ Devlet Hastanesi, 242 yataklı Çorlu Devlet Hastanesi, 137 yataklı Çerkezköy Devlet Hastanesi, 25 yataklı Hayrabolu Devlet Hastanesi, 80 yataklı Malkara Devlet Hastanesi, 25 yataklı Muratlı Devlet Hastanesi, 75 yataklı Saray Devlet Hastanesi, 25 yataklı Şarköy Devlet Hastanesi,15 yataklı M.Ereğlisi İlçe Hastanesi’dir.Bu Hastanelerin dışında yine İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren özel hastaneler; 28 yataklı Özel Çorlu Vatan Hastanesi, 32 yataklı Özel Star Medica Hastanesi, 120 yataklı Özel Çorlu Reyyap Hastanesi, 54 yataklı Özel Çorlu Şifa Hastanesi, 22 Yataklı Özel Çerkezköy Hastanesi, 77 Yataklı Özel Yaşam Hastanesi, 44 yataklı Özel Optimed Güven Hastanesi, 10 yataklı Özel Trakya Lazer Göz Hastanesi’dir.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İlçe Sağlık Müdürlükleri ise Çerkezköy, Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Muratlı, Saray, Şarköy İlçe Sağlık Müdürlükleridir. Tekirdağ İli genelinde Devlet Hastanelerinde 1009 hasta yatağı, Üniversite Hastanesi bünyesinde 59 hasta yatağı, Özel Hastanelerde 387 hasta yatağı olmak üzere toplam 1455 hasta yatağı bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*