TEDAŞ Borç Sorgulama


tedas borc sorgulama
tedas borc sorgulama

TEDAŞ Elektrik Borç Sorgulama: Tedaş deyince herkesin aklın ilk olarak elektrik kavramı gelmektedir. Hafızımıza o kadar çok kazınmıştır ki bu kavram adının anılmasıyla birlikte hemen elektrik faturamız geldiğini anımsarız. Tedaş ın açılımı Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketidir.

Tedaş Borç  Hesaplama

Bu firma Türkiye’ nin resmi kurumudur. Günümüz çalışma şartlarının yoğunluğu ve veznelere, bankalara gitmenin sıra beklemenin zor olduğu ve oldukça fazla vakit kayıplarına neden olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Artık herkes bütün borçlarını, faturalarını internet üzerinden ödemeyi tercih etmeye başlamışlardır. Fakat internete güvenmeyen veya yabancı olan kişiler için bu durum biraz daha zor olabilmektedir.

İnternetten Tedaş Borç Sorgulama

İnternet üzerinden fatura borç sorgulama işlemleri artık herkes tarafından bilinmektedir. Fakat internet kullanmayı bilmeyen veya yaşlı amcalarımız, teyzelerimiz için durum zorlaşmaktadır. Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi internet üzerinden borç sorgulama yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bunun için yapmanız gereken internet üzerinden Tedaş ın sitesine girmek olacaktır.

İnternetten Tedaş Borç Ödeme

Borç sorgulama sayfasına giriş yaptıktan sonra, bu alanda karşımıza şunlar çıkmaktadır: İl kodu bölümüne bulunduğunuz ili seçiniz. Sonra işletme kodu alanına gelip faturanızdaki işletme kodunu giriniz. Örneğin; 034.00.00.00.00 şeklinde yazılı olacaktır. Daha sonra abone numaranızı girerken dikkatli olmanız gerekmektedir. Abone numarası 10 haneli olmalıdır ve 10 haneye tamamlamak için başına 0 eklemeniz gerekmektedir. Mesela, 0000012345 gibi. Vergi numarası alnını boş bırakabilirsiniz. Daha sonra borç sorgulama işlemi yapabilir ve şu anda veya geriye dönük varsa borçlarınızı öğrenebilirsiniz. Eğer bu işlemleri tek başınıza yapamam, nasıl yapılacağını bilmiyorum diyorsanız bu işlerden anlayan birisini bularak size bu konu hakkında yardımcı olmasını isteyin ve borcunuzdan haberdarsız kalmayın.

Tedaş Borç Durumu Öğrenme ve Sorgulama İsme Göre

Tedaş Genel Müdürlüğü nün  adresi sayfa altında, Tedaş ile ilgili tüm konularda buradan bilgi sahibi olabilir, Tedaş ın online hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tedaş’ ın internet sitesinde, online olarak Tedaş borç sorgulaması yapılabilmekte, abonelik ve arıza ile ilgili başvurularda bulunulabilmekte ve kurumlar ilgili güncel gelişmeler öğrenilebilmektedir. Siz de borcunuzu merak ediyor iseniz ve borç sorgulama yaptırmak istiyorsanız bir an önce Tedaş ın sitesine girerek bu işlemleri yaptırınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*