TC Kimlik No Doğrulama


tc kimlik no dogrulama
tc kimlik no dogrulama

Tc Kimlik Numarası: Bazı durumlarda çokça ihtiyaç duyulan ve neredeyse insanlar tarafından pek fazla kullanılmayan, kullanımı durumunda eksikliklerinizi tamamlamanıza ve farklı durumları, problemleri çözmenize yardımcı olacak Türkiye Cumhuriyeti Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen bir hizmettir. Bahsettiğimiz bu bazı durumlar ne olabilir?  Ticari, sanal, üye kayıt forumları, dernek kayıtları, kişilere bağlı şüphe gerektiren durumlar ve aklınıza gelebilecek daha bir çok şey.

Tc Kimlik No Öğrenme

T.C. Kimlik No Doğrulama işlemi çok basit gerçekleşiyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen web sayfasına giriyorsunuz. En üst tarafta bulunan “T.C. Kimlik No Doğrulama” bölümüne tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkan pencerede T.C. Kimlik No , Ad, Soyad ve Doğum yılı gözüküyor. Tüm alanları eksiksiz ve doğru biçimde dolduruyorsunuz.

Tc Kimlik Numarası Bulma

Hemen alt tarafta bulunan güvenlik kodunu girdikten sonra sağ aşağıdaki “Doğrula” butonuna basıyorsunuz. Eğer girdiğiniz bilgiler doğru ise bulunduğunuz pencerenin hemen altında “T.C. Kimlik No Doğrulama Bilgileri” başlığı adı altında girdiğiniz bilgiler görünüyor. Bu işlem, size verilen 2. kişilerin T.C. Kimlik Numarası ya da sizin T.C. kimlik numaranız yanlış ise sistem sizi olası güvenlik sıkıntılarına karşı uyarıyor.


TC Kimlik No Doğrulama 2017

Peki T.C. Kimlik No Doğrulama işleminin size katkıları ne olabilir?   Eğer bir ticari işlem yapıyorsanız ya da bir web sayfanız varsa ya da taşıdığı kimliğin gerçekliğinden şüphe ettiğiniz kişilerin T.C. Kimlik No Doğrulamasını yaparak hareket edebiliyorsunuz. Ticari işlem sırasında karşı tarafın sizinle oluşturacağı sözleşmeler ve benzeri işlemler için güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

 E Devlet T.C Kimlik No Doğrulama

İçerisinde resmi işlemler, ticari işlemler veya kişilerin gerçek kimlikleri ile üye olunup işlem yapacağı bir web sayfasına sahipseniz üyelik sisteminizin T.C. Kimlik No Doğrulama bölümünün olması gelecekte çıkacak güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak için çok önemli. Bu işlemler dernek üye kayıtları, bağış yapılacak yerler ve benzeri gibi konular içinde gerçeli olmakta. T.C. Kimlik No Doğrulama sistemi ile yapacağınız kimlik numarası doğrulamaları güvenliğiniz için büyük önem arz ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*