Tapu İşlemleri


tapu islemleri
tapu islemleri

E Devlet Tapu Randevu İşlemleri: Teknolojinin ilerlemesi ile yeni gelişmeler gerçekleşmekte ve internet çağı yaşanmaktadır. İlerleyen teknoloji ile birçok kurum ve kuruluş bilgilerini ve mülkiyetlerini internet ortamında taşımaya başlamıştır. Paylaşım yapılan belge ve programlar ile bilgi alınmakta ve kişisel olarak kendi bilgilerimize giriş yapılmaktadır. Bunlardan birisi ise devletimizin yapmış olduğu e-devlet tapu işlemleri hizmet bilgileridir.

Tapu Harcı Sorgulama

Bu bilgilere internet üzerinden devlet kapısından ulaşılmaktadır   E-devlet tapu işlemleri e-devlet kapısından gerçekleşmektedir. Görüntülenen tabloda tabu hakkında bilgi alınmakta veya tabu kaydı yapılarak bilgiler yenilenmektedir. Tapu işlemleri arasında devir işlemleri, yenileme işlemleri gibi birçok işlemi yapmak mümkündür. Bunun için e-devlet şifresi alınması gerekmektedir. Aksi halde e-devlet kapısına giriş yapılamamaktadır.

Tapu Devir İşlemleri

Tapu işlemlerine internet üzerinden ulaşmak için bizzat PTT şubelerine gidilmesi gerekmektedir. e-devlet kapısı şifresi PTT şubelerinden verilmekte olup bu şubelerden alınması gerekmektedir. Bunun karşılığında 1 TL hizmet bedeli ödenmektedir. E-devlet şifresi almak için bizzat gidilmesi gerekilmekte ve kimlik ve kimlik bilgilerinin yanınızda olması gerekmektedir. Tapu işlemleri sayfasına ulaşmak e-devlet şifresi ile ulaşma imkânı bulunmaktadır.


Tapu Sorgulama

Alınan e-devlet şifresini ilk giriş yaparken değiştirilmeli ve muhakkak unutulmayacak şekilde doğru gereken bir şifre ile değiştirilmesi gerekmektedir. Unutulan veya kayıp edilen şifre için PTT şubelerine tekrardan başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvuruya da ilk başvuruda olduğu gibi bizzat gidilmesi gerekmektedir. Başvurulan PTT şubesine 4 TL hizmet karşılığında tekrardan şifre alınmaktadır. PTT şubelerinden başka hiçbir kurum veya kuruluştan e-devlet kapısına giriş için e-devlet şifresi alın E-devlet tapu işlemleri sayesinde internet üzerinden kolaylıkla değişim yapmak mümkündür. Kaliteli hizmete ulaşma imkânı sunulmaktadır

Tapu Masrafları Hesaplama

Kurumlarda sıra beklemeye gerek kalmadan isteyen her kişiye devlet bu şansı tanımaktadır. Bu sayede çalışanlara ve ev hanımlara veya genel olarak devlet kurumlarına gidecek vakti olmayanlara kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca e-devlet şifresi ile trafik cezası, sigorta günleri, hukuksal süreçlere ve telefon ime ulaşmak mümkündür. Bu şifre ile birçok işlemin yapılması sağlanmaktadır. Şifreyi kimse ile paylaşılmamalıdır. Ayrıca şifreyi unutmamak için akılda kalıcı bir düzenleme yapılarak değiştirilmesi gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*