Su Faturası Ödeme


su faturasi odeme
su faturasi odeme

Su Faturası Öğrenme: Kullandığımız ve başkaları tarafından karşılanan enerji kaynakları ve doğal kaynaklar için ücret ödemekteyiz. Bu ücretler kullandığımız miktar kadardır. Bu kaynaklardan birisi ise sudur. Suyu içmede, yemeklerde veya temizliklerde kullanmaktayız. Evlerde genellikle bu amaçlarda kullanılmaktadır. Kullanılan miktarı kadar devlete ödenmekte ve vergiler dahil toplam tutar son kullanma tarihine kadar tahsil edilmektedir. Su borcu ödeme işleme son ödeme tarihine kadar ödenmelidir. Aksi halde son ödeme tarihinden sonraki ödemelere gecikme faizi uygulanmaktadır.  Su borcu ödeme işlemi birçok yöntemle olmaktadır.

İski Su Faturası Ödeme

 Su borcu ödeme işlemi fatura PTT şubelerinde, fatura ödeme merkezlerinde, su sağlayıcısının merkez binasında ve bankalar aracılığı ile ödeme yapmak mümkündür. Fatura ödeme merkezlerine, PTT şubelerine ve su sağlayıcısının merkez binalarına gidilerek kesilmiş fatura ile ödeme yapmak mümkündür. Fatura kesim işlemi yapılmamış ise su saatinde yazan bilgileri ödeme merkezlerine götürerek ödeme işlemini yapmak mümkündür. Bankalar ise farklı yöntemler ile karşımıza çıkmaktadır.

Su Borcu Sorgulama

Otomatik ödeme yöntemi, internet şubesinden ödeme yöntemi gibi birçok ödeme yöntemini kullanıcılarına sunmaktadırlar. Bu yöntemlerle ödeme işlemlerinde kolaylık sağlanmaktadır. Bankaların şubelerinden fatura ile ödeme işlemini yapmak mümkündür. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek su borcu ödenmektedir. Bunun için bankalara kayıtlı bir hesap ve en az fatura tutarı kadar hesapta limitin olması gerekmektedir. Aksi halde otomatik ödeme işlemi yapılamamaktadır.

İZSU Fatura Ödeme

Bankalara başvuru yaparak otomatik ödeme başvurusu yapmak mümkündür. Bankaların bir başka su borcu ödeme yöntemi ise internet şubeleridir. İnternet üzerinden ödeme yapmak için bankalara kayıtlı bir hesap olması gerekmektedir. İnternet şubesine girdikten sonra ödeme işlemlerine girerek su ödemesi yapmak mümkündür. Bu işlemleri yaparken bazı bankalar komisyon almaktadır. Ödemeleri zamanında yapmak mantıklı bir yoldur. Aksi halde zamanı geçmiş su borcu ödemelerine her kurum ve kuruluşta olduğu gibi su ödemelerinde de gecikme faizi uygulanmaktadır.

 İZSU Su Borcu Sorgulama

Su borcu ödeme işlemi internet üzerinden sadece bankalar aracılığı ile yapılmaktadır. Farklı yol ve yöntemlerle internet üzerinden ödeme işlemi yapılmamaktadır. Ödeme yapmadan önce faturaya dikkatlice bakmak ve su borcunu öğrenmek gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*