SSK Borç Ödeme


ssk borc odeme
ssk borc odeme

SSK Sorgulama: Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) borcu ödemeleriniz internet üzerinden kredi kartı ilede yapabilirsiniz. Bu borçlar 6111 sayılı yapılandırma borçları ile ilgili borçlardır. Ödeme işlemi için internet tarayıcınızı açıp adres çubuğuna sayfa altındaki link adresini yazıp sayfaya giriş yapınız. Açılan sayfanın karşımıza gelen ” Kredi Kartı ile Prim Ödeme Uygulamasına girmek için tıklayınız. ” yazısına tıklayarak ödeme ekranına geçelim.

SSK Prim Ödeme

Ödeme işlemine geçiş yaptığımız sayfada görmüş olduğunuz üzere Ziraat Bankası ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş birliği ile hazırlanmış olan bir sistem karşımıza gelmektedir. Ödeme sayfası kesinlikle güvenli olup kredi kartınızda kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Açılan sayfadaki alanları kendimize ait bilgilerle doldurup giriş yapıyoruz. Karşımıza gelen ekranda hangi ödemeyi yapmak istediğimize dair seçenekler gelecektir. Seçebilecek olduğunuz ödemeler aşağıdaki gibidir.

SSK Borç Sorgulama

İşveren icra ödemeleri ve tarım sigortalıları ödeme şeklinden olup  istediğiniz primi seçebilmektesiniz. Eğer işveren primlerini seçerseniz yanında bir kutu daha açılacaktır. Ssk cari dönem borçları ,  yapılandırma borçları , idari para cezası ve 6111 yapılandırma borcunu seçiniz sonra sizden işyeri sicil no ve gerekiyorsa  taksit no yu isteyecektir.

SSK Borç Öğrenme

Sizden istenilen bu alanları doldurunuz ve kredi kartı ile ödeme işleminizi gerçekleştiriniz. SSK Borç Ödemelerinizde kullandığınız kredi kartı ödeme sistemi kesinlikle tam güvenli sistemler tarafından yapılmaktadır. Ödemeleriniz sırasında bilgilerinizi kimseye göstermeyiniz. SSK Borç ödemelerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus sgk nın kendi sitesi haricinde hiçbir siteye aldırış etmemeniz gerektiğidir. Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi sitesi sayfa altındadır. SSK borç ödemelerinizi yeni bir bilgilendirme yapılmadığı sürece bu adres dışında hiçbir yerden gerçekleştirmeyiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*