SRC Sorgulama


src sorgulama
src sorgulama

SRC Belgesi Sorgulama: Src Sorgulaması “Mesleki Yeterlilik İşlemleri(SRC/ODY/ÜDY)” yapılabilmesi için T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının e-devlet kapısında bulunan bakanlık adresinin alt başlıklarından olan Mesleki Yeterlilik İşlemleri(SRC/ODY/ÜDY)’nin altında yazılı bulunan konu başlıklarının tıklanması suretiyle gerçekleştirilebilir. Bu açılır pencerelerde izleyeceğiniz yollar şu şekildedir;

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak kendinizin veya kimlik bilgilerini girerek başka birinin Mesleki Yeterlilik Belgelerini ve son durumlarını, varsa muafiyetli (sınavsız) belge başvurularının sonuçlarını sorgulayabilirsiniz.

SRC Belgesi Alma Şartları

Kişiye Ait Belgeler: Bu hizmetten faydalanarak Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü tarafından yapılan mesleki yeterlilik belgesi sınav başvurusunu yapabilirsiniz. işaretlenen alanlar mutlaka doldurulmalıdır. Önemli Açıklama:Kendi bilgilerinizi sorgulayacaksanız alanları boş bırakınız.Başka kimseyi sorgulamak için aşağıdaki alanları doldurunuz.

SRC Belgesi Nasıl Alınır

Nüfus Cüzdanı Seri

Nüfus Cüzdanı Seri No

TC Kimlik No yazıldıktan sonra devam butonu’na basınız.

Sınav Bilgileri Sorgulama ( Bu hizmeti kullanarak yıl içinde yapılacak Mesleki Yeterlilik sınav tarihlerini ve başvuru sürecini ayrıntılı olarak görebilirsiniz.)

Meslek Kursları Sorgulama (Bu hizmeti kullanarak il ve ilçe seçilerek Mesleki Yeterlilik Eğitimi veren eğitim kurumlarını sorgulayabilirsiniz. )

Eğitim Tamamlama Belgesi(Sertifika) Sorgulama ( Bu hizmeti kullanarak Mesleki Yeterlilik sınavına girebileceğiniz sertifika bilgilerinizi ve kalan sınav hakkınızı sorgulayabilirsiniz. )

Mesleki Yeterlilik Sınav Başvuru/Güncelle ( Bu hizmeti kullanarak Mesleki Yeterlilik sınav başvurusunu yapabilir veya yaptığınız bir başvuruda değişiklik yapabilirsiniz. )

Sınav Başvuru Sorgulama ( Bu hizmeti kullanarak yaptığınız Mesleki Yeterlilik sınav başvurunuzu ve ödeme durumunu sorgulayabilirsiniz. )

Sınav Giriş Belgesi Sorgulama ( Bu hizmeti kullanarak başvurusunu yaptığınız Mesleki Yeterlilik sınavının giriş belgesini alabilirsiniz.)

Sınav Sonuç Sorgulama ( Bu hizmeti kullanarak Mesleki Yeterlilik sınav sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz. )

Eğitmen Çalıştığı Kurum/Ders Sorgulama ( Bu hizmeti kullanarak eğitim verdiğiniz Mesleki Yeterlilik Eğitim Kurumlarını ve bu kurumlarda vereceğiniz dersleri görebilirsiniz. )

Muafiyetli Src Belgesi Alınabilirliği Sorgulama (Bu hizmeti kullanarak ehliyet verilerinizi girerek muafiyetli (sınavsız) olarak alabileceğiniz SRC belgelerini sorgulayabilirsiniz.) Burada,

Adınız, Soyadınız,

Doğum Yeriniz (Gün, Ay, Yıl) şifre ile girdiğiniz için matbu olarak görünmekte diğer Ehliyet Bilgilerinden;

Ehliyet İl,

Ehliyet İlçe,

Ehliyet Belge No,

Ehliyet Belge Seri No,

Sigorta Başlangıç Tarihi, alanlarınızın mutlaka doldurulması gerekmektedir. Doldurma işlemi tamamlandıktan sonra devam butonu’na basınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*