Spor Genel Müdürlüğü


spor genel mudurlugu
spor genel mudurlugu

İl Spor Genel Müdürlüğü: Spor Genel Müdürlüğü Başbakanlığa bağlı bir kuruluş olup genel bütçeye bağlı katma bütçeli bir kuruluştur. Kuruluş amacı olarak vatandaşın ve okuyan ve okumayan tüm gençlerin sosyal faaliyetlerine spor dalları bazında yardımcı olmak, bedensel olarak gelişmelerini sağlamak ve ahlaklı birer birey olarak yetişmelerini sağlamaktır.

 Ankara İl Spor Müdürlüğü

Aynı zamanda tüm sportif faaliyetleri düzenleyip denetleyerek ülkemizin geleceği olan gençleri de kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Bütün bunların dışında pek çok görev ve yükümlülükleri de bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okulların kendi aralarında ve şehirlerarası yaptığı müsabakaların düzenlenmesi, genelgelerin yayımlanması ve müsabaka tarihlerinin belirlenmesi tamamen Spor Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir.

İstanbul İl Spor Müdürlüğü

Ayrıca yurt dışında yapılacak spor karşılaşmalarında katılan öğrencilere gereken maddi desteğin sağlanması ve gerekli ödemelerin yapılmasını sağlamakta genel müdürlüğün kontrolü altındadır. Ayrıca kazanılan müsabakalarda kazanan tarafa ödenecek tutarlarda yine genel müdürlük tarafından belirlenip ödemesi yapılır. Bu tür spor müsabakalarına katılıp okulu adına veya ülkemiz adına yurt içi ve yurt dışı müsabakalara katılan öğrencilere Spor Genel Müdürlüğü tarafından burslar bağlanmaktadır.


İzmir İl Spor Müdürlüğü

Ayrıca genel müdürlük tarafından pek çok spor dalına verilen desteklerle olimpiyatlara ve yurt dışı müsabakalarda daha genel bir katılım sağlamak amacıyla pek çok spor dalı desteklenmekte ve bu dallarda da başarılı sporcular çıkarılmaya çalışılmaktadır. Okul dışı yapılan faaliyet alanında olan izcilik kampları da yine genel müdürlük tarafından belirlenen alanlarda yapılmakta olup bu konuda da Spor Genel Müdürlüğü gerekli tüm destekleri sağlamaktadır. Beden eğitimi ve benzeri sosyal ekinlik sağlayacak derslerin daha aktif olarak düzenlenmesini sağlamak ve bu derslerin daha verimli geçmesini sağlamakta yine il/ilçe müdürlüklerinin görevleri arasındadır.

 Spor Genel Müdürlüğü İletişim

Spor Genel Müdürlüğü görevini şu an Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’ın atadığı Mehmet Baykan sürdürmektedir. Bu atamaları ise Gençlik ve Spor Bakanı düzenlemekte ve yapmaktadır.

Spor Genel Müdürlüğü Adresi

Kurum Adı

Spor Genel Müdürlüğü

Internet Sitesi

http://www.gsgm.gov.tr/

Telefon

+903123103960

Faks

+90312302886

E-Posta

bilgiedinme@gsgm.gov.tr

Yazışma Adresi

Ulus İşhanı A Blok Ulus

06050

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*