Siirt Müftülüğü


siirt muftulugu
siirt muftulugu

Siirt İl Müftülüğü: Siirt İl Müftülüğü dini hizmetler verirken asırlardır elde edilmiş olan tecrübelerin uygulamalı olarak ve düşünceli bir mirasın ortak alınması ile bu kararlılığın himaye edilmesi ile dinin birleştirici görevlerini ve toplumsal barışında önemini oluşturmaktadır.   İlimizin müftülüğüne 04 Nisan 2010 tarihinde Faruk Arvas tayin olmuştur. Evli ve 4 çocuk babası olan müftümüz birçok başarılı çalışmalarda bulunarak halen görevine devam etmektedir. Müftülük olarak din hizmetleri sunarken ve ibadet edilen yerlerin idaresi yapılırken cinsiyet, kültür, mezhep, ırk, renk ayrımı yapmadan toplumun her bölümüne aynı şekilde eşit hizmet sunmaya ve aynı çerçevede özen göstermeye dikkat etmektedir.

Siirt Müftülüğü Hutbeler

Halkımızı din konusunda oluşmuş olan birçok kulaktan dolma batıl inançlar konusunda bilgilendirip bu tür hurafelerden uzaklaştırmaya çalışırken aynı zamanda ise ahlaki ve manevi değerlere olan bağlılığın önemini göstermek ve arttırmayı sağlamaktadır. E-devlete girerek birçok konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Siirt İl Müftülüğü ve dini konular hakkında öğrenmek istediğiniz bilgilere ister telefonla isterseniz de web sitesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Müftülüğümüzce din görevlilerimize olası afetler için sivil savunma ekiplerinden eğitimler verilmektedir.

Siirt Müftülüğü Münhal Kadrolar

Cami ve cami dışında her türlü imkânlar, araçlar, teknik gereçlerle birlikte yazılı olarak halkımıza ulaşması gereken bilgiler gerek vaaz, seminerler, konferanslarla gerekse görsel medya yolu ile iletilmektedir.  İl genelinde toplam olarak 582 cami bulunmaktadır. Almak istediğiniz bir bilgiye isterseniz müftülük telefonundan veya Bahçelievler Mah. Hükümet Bulvarı Müftülük Lojmanı No 72 Taksim 1 /2 Siirt adresine bizzat giderek öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*