Sicil Sorgulama


sicil sorgulama
sicil sorgulama

Sgk Sicil Sorgulama: Günümüz insanı her işlemini internet ortamından yapmayı alışkanlık haline getirmeye başladı. Tabi bunda internetin sağlamış olduğu faydalar tartışılmaz. Hemen hemen her konuda olduğu gibi bu konuda da internete bel bağlamış bulunmaktayız. Ülkemizde birçok sicil kaydı tutulmaktadır. Gerek kamu gerekse özel sektör olsun bu sicil kayıtları tutmak için büyük çabalar harcamaktadır. Sicilin kelime anlamına baktımızda; resmi belgelerin kaydedildiği kütük. Görevlilerin çalışma, başarı, davranış gibi durumların işlendiği dosya.

SSK Sicil No Sorgulama

Ülkemizde birçok sicil sorgulama çeşidi mevcut bulunmaktadır. Devletimizin en son internet teknolojisi ile geliştirmiş olduğu e-devlet projesi ile artık tüm kamu hizmetleri internet ortamına aktarılıp, tek tıkla pek çok hizmeti daha kısa, daha kolay, daha pratik hale getirilmiştir.

Emekli Sicil No Sorgulama

Örnek verecek olursak artık araç ceza puanı, fenni muayene tarihi, adli sicil, vergi borcu, işkur iş ilanları, bağkur sicil sorgulama ve sgk sicil sorgulama dâhil olmak üzere daha pek çok kamu hizmeti e devlet adresinden ulaşılabilmektedir. Ancak bu siteye üyelik sistemi ile giriş yapıp hizmetlerden yararlanılabilmektedir. Üye olabilmeniz için ise PTT’den 1 TL karşılığında temin edebileceğiniz size özel belirlenen şifre ile kaydolup kimlik bilgilerinizi doğrulamanızın ardından hizmetlerden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Emekli Sicil Numarası Sorgulama

Bununla beraber olmak üzere kamu hizmetlerinden bilgi alabilmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.Buradan da dikkat ettiğiniz gibi devletimize ait tüm sitelerin uzantıları gov.tr ile bitmektedir.Lütfen bu konuda duyarlı ve dikkatli olup diğer sitelere itibar göstermeyip ilgi ve alakanızı bu sitelere yönlendirmeyiniz.Buna ek olarak da devletimiz de bizleri bu konuda uyarmaktadır.

 Sicil Numarası Öğrenme

E-devlet projesine geçilmeden önceki dönemde her kamu kurumu kendi internet sitesini kendisi oluşturmaktaydı. Bu da haliyle bazı ince noktalarda sıkıntı oluşturmaktaydı. Örnek vermek gerekirse aralarında bağımsızlıktan ötürü iletişim bozuklukları meydana getirmekteydi. Bu özellikle SSK sicil sorgulama işlemlerinde bilgi hırsızlığına neden olabilmekteydi. Çünkü yeterli güvenlik önlemleri sağlanamamıştı. Geliştirilen son teknoloji ile artık bu açıklar minimum düzeye indirilmiştir. Böylece devlet kurumlarımız çağın getirdiği yenilikleri yakalamışlardır. Ve yakalamaya da devam edeceklerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*