SGK Sorgulama


sgk sorgulama
sgk sorgulama

Sgk Sorgulama: Bankacılık işlemleri, fatura ödeme, alım-satım gibi bir çok işlemin yapıldığı internet platformunda Sosyal Güvenlik Kurumu da kişisel bilgilerinize ulaşabileceğiniz bir platformu size sunuyor. Şifresiz bir şekilde hizmet dökümünüzü, gün, ay, yıl detaylarınızı, türe göre bilgilerinizi (4A – 4B) Tescil kaydı bilgilerinizi (4A – 4B – 4C) gibi bir çok hizmete ulaşabiliyorsunuz.

Sgk Hizmet Dökümü

Sosyal Güvenlik sorgulama yapmak için sayfa altındaki  linke tıklayın. Karşınıza E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı gelecek. Bu ekranda yapmanız gerekenler TC Kimlik Numaranızı, nüfusa bağlı olduğunuz ili, cilt numaranızı ve doğum yılınızı yazmak. Hemen ardından en altta bulunan güvenlik kodunu girdikten sonra “Sorgula” diyoruz. Hemen sol tarafta bulunan panelden “Hizmet Dökümü” bölümünü tıklayarak prim ve hizmet sisteminizi görebilirsiniz.

Hizmet Dökümünü tıkladığınız zaman karşınıza çıkan 2 seçenekten size uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Eğer 657 sayılı kanunun kadrolu çalışanlarındansanız 4A hizmet dökümünü tıklayarak bilgilerinizi, günlerinizi, yatan tutarı, şirket numarasını ve tarihleri görebilirsiniz.

Sgk Borç Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu prim sorgulamanın yanında ayrıyeten sol panelde bulunan Tescil Kaydı Tespiti işlemlerinizi de yapabilirsiniz. 657 sayılı kanuna tabi kadrolu memurlardansanız Tescil Kaydı Tespiti 4A tıklayarak bilglerinizi görebilirsiniz, eğer aynı maddenin “b” bendine tabi iseniz Tescil Kaydı Tespiti 4B seçeneğini, Mevsimlik işçi konumunda iseniz Tescil Kaydı Tespiti 4C seçeneğini tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Emekli Aylık Bilgisi için de aynı işlemler geçerli. Eğer 657 ye tabi kadrolu bir emekli memur iseniz 4A seçeneğine, sözleşmeliyseniz 4B mevsimlik işçi iseniz 4C seçenekleriyle işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik sorgulama

E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı içerisinde alabileceğiniz diğer hizmetler ise şöyle; emekli aylık kesinti, işgörmezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, gss tescil sorgulama, isteğe bağlı 4C bilgileri.

SSK Prim Sorgulama

SGK sorgulama işlemlerini yukarıda verdiğimiz sgk.gov.tr adresinin yanında (e-devlet) platformunda da yapabilirsiniz. E-devlet platformu üzerinden sorgulama yapabilmek için sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Eğer bir şifreniz mevcut değil ise herhangi bir PTT şubesine giderek 2TL lik bir işlem ücreti ödedikten sonra şifrenizi edinebilirsiniz. T.C. Kimlik no ve şifrenizi girdikten sonra sol panelde bulunan “ TC ile ssk prim sorgulama” bölümüne giderek “SGK Sorgulama” seçeneğini tıklayın. Açılan formda doğru bilgileri girerek sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*