SGK Sicil Sorgulama


sgk sicil sorgulama
sgk sicil sorgulama

SGK Sicil No Sorgulama: SGK kurumu bundan birkaç yıl öncesine kadar internet ortamına açılmamıştı. Gelişen ve değişen dünyanın internet teknolojisine ayak uydurmaya yavaş yavaş başlamış gözükmektedir. Devletin kişilere ait bilgileri internet üzerinden belli prosedürlerle halkına arz etmesi ile birçok kullanıcı bundan memnun kalmıştır. Kolaylık sağlayan bu işlemler arasında internetten SGK sicil numarası sorgulama işlemi de bulunmaktadır.

Ssk Sicil Sorgulama

SGK sicil sorgulama işlemi e-devlet kapısından yapılmaktadır. Sicil numarasını öğrendikten sonra e-devlet şifresi veya T.C numarası ile SGK işlemleri yapılmaktadır.e devlet kapısına giriş yapmak için e-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresini almak için PTT şubelerine bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.

Tc No Ssk Sorgulama

Başvuru ardından 2 TL karşılığında e-devlet şifresi alınmaktadır. Alınan şifrenin internet üzerinden e-devlet kapısına girilerek bakılması gerekmektedir. Girildikten sonra muhakkak şifrenin değiştirilmesi ve akılda kalıcı olması gerekmektedir. Şifreyi unutulmasından kaynaklanan sorunlar için tekrardan PTT şubelerine gidilerek 4 TL karşılığında şifre alınmaktadır. Alınan şifre ile e-devlet kapısına girilerek SGK sicil numarası sorgusu yapılmakta ve sicil numarasına ulaşılmaktadır. Ayrıca SGK yapmış olduğu çalışmalarıyla internet sitesi üzerinden de T.C kimlik numarası ile giriş yapılmakta ve sicil numarası öğrenme imkânı bulunmaktadır.

Tc No Sgk Sorgulama

SGK kurumu bu çalışmasıyla şubelerinde biriken kalabalığı önleme amacı ile ve gelişen değişen teknolojiye ayak uydurmak için yapmış bulunmaktadır. Çalışmaların devamı ile internet ortamında kişilerin bilgilerine ulaşması için imkân sağlanmaktadır. Birçok yatırım internet üzerine yapılmakta ve sadece devlet kurumları değil şirketlerde bu işe ortak olmaktadır. Teknolojinin gelişme göstermesi ile e devlet birçok bilgiyi internet aracılığı ile halka arz etmektedir.

Sicil Numarası Öğrenme

SGK sicil sorgulama işlemi e-devlet kapısı haricinde SGK internet sitesi üzerinden de sorgulama imkânı sunmaktadır. Sunulan imkânlar ile halkın internet kullanım oranı artmaktadır. Teknolojik çalışmaların insan hayatındaki önemli bir bölümünü oluşturan internet birçok ortamda hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca e-devlet kapısından SGK prim günlerine bakılmakta, trafik borcu ve hukuksal süreçler takip edilebilmektedir. Bu işlemler e-devlet şifresi ile gerçekleşeceği için bu bilgilere ulaşmak isteyen kişilerin bizzat e-devlet şifresi alması gerekmekte ve kullanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*