SGK Borç Sorgulama


sgk borc sorgulama

SGK Borç Sorgulama: Eski adıyla SSK borç sorgulama işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu üyesi milyonlarca vatandaş düşünüldüğünde devletin nezdinde internet dünyası işlemleri arasında büyük yer kaplıyor.  Türkiye Nüfusu düşünüldüğünde ise bu tür basit bilgilere ulaşmak için sıra beklemek, zaman kaybetmek gibi şeyler yerine kısa yoldan ulaşmanın en güzel yolu internet ile Sosyal Güvenlik Kurumu işlemlerimizi de yapabiliyoruz. 80 milyonluk nüfusun yaklaşık olarak %75 inin Sosyal Güvenlik Kurumu ile bir bağlantısı olduğu düşünüldüğünde ise işlemlerinizin çabukluğu için interneti tercih etmeniz sizin lehinize olacaktır.

SGK Borç Ödeme

Sosyal Güvenlik Kurumu Borç bilgileriniz ile ilgili yapacağınız işlemlerin yanında bazı belgeleride alabiliyorsunuz. Bürokratik işlemlere takılmadan, bir odadan diğer odaya gidip sayısız kağıt imzalamadan bu belgelere ulaşabiliyorsunuz. En çok aranan Sosyal Güvenlik Kurumu Borcu Yoktur Belgesi gibi.

E Borcu Yoktur Belgesi

Sosyal Güvenlik Kurumu e borcu yoktur Belgesi almak için sayfa altındaki bağlantıya tıklayınız. Karşınıza çıkan pencerede, kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresini girdikten sonra güvenlik anahtarını yazarak “giriş” e basınız. Sosyal Güvenlik Kurumu, e-mail yoluyla hiç bir şekilde şifre işlemleri yaptırmamaktadır.

SGK Prim Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu, e-mail yoluyla hiç bir şekilde müşterilerin kişisel bilgilerini istememektedir. Bu maddeler Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi adresinde kural olarak yayınlanmıştır. Lütfen kişisel bilgilerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesi dışında paylaşmayınız. Bilgilerinizi elde edecek üçüncü kişilerin adınıza işlem yapması ve zarar vermesi durumunu engellemek için bu uyarıyı dikkate alınız.

 E Borcu Yoktur

Bunların yanında E-Borcu Yoktur Sorgulama ve E-Borcu Yoktur Belgesi Kontrol Uygulaması mevcut. Bu belgelerede ulaşmanın yolu çok kolay. E- Borcu Yoktur Sorgulama için adresine tıklayıp kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresini girdikten sonra sorgulama yapabilirsiniz. Eğer bir kullanıcı adı, sistem şifresi ve şirket şifresi elinizde bulunmuyorsa size en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu şubesine ulaşarak bilgileriniz için destek alabilirsiniz.

SGK Borç Sorgulama

E-Borcu Yoktur Belgesi için ise sayfa altındaki linke tıklayarakadrese gidip 33 haneli barkod numaranızı girmeniz yeterli. 33 haneli barkod numaranızı girdikten sonra bilgi güncelliğiniz göz önünde bulundurularak E-Borcu Yoktur Belgenizi edinebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*