SGK Borç Ödeme


sgk borc odeme
sgk borc odeme

Sgk Borç Sorgulama: Sağlıktan ve emeklilik süreleri için ödenen primler her ay ailelerin sıkıntısı olmaktadır. Kimi aile bireyleri az kimi aile bireyleri ise çok miktarda prim vermektedir. Verilen primler sayesinde sağlıktan yararlanılmaktadır. Birçok kurum ve kuruluş aracı ile bu primler ödenmektedir. SGK borç ödeme işlemi ayrıca internet üzerinden de yapılmaktadır.

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödeme

SGK borç ödeme işlemi internet üzerinden SGK resmi sitesinden ve e-devlet kapısından yapılmaktadır. SGK resmi sitesinden borç ödemesi yapılması İÇİN T.C kimlik numarası veya sicil numarası ile sorgu yapılmakta ve kredi kartı ile ödeme imkânı sunulmaktadır. Ayrıca e-devlet kapısından e-devlet şifresi aldıktan sonra e devlet kapısına girilerek sorgulama yapılmakta ve borç ödenmektedir.

E devlet Sgk Borç Ödeme

E-devlet şifresi için en yakın PTT şubelerinden 1 TL karşılığında alınabilmektedir. Alınan e-devlet şifresi ile internet üzerinden e-devlet kapısına girilerek sorgulama imkânı yapılmakta ve kredi kartı ile ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. SGK borç ödeme işlemi ayrıca kurumun binalarından da yapılmaktadır. Kuruma bizzat giderek T.C kimlik kartı veya sicil kartı ile ödeme yamak mümkündür. Kurum binalarında sıra ve insan kalabalığı olmaması için hazırlanmış olan internet siteleri sayesinden birçok kişi internet üzerinden ödeme yapabilmektedir.

Sgk Borç Öğrenme

İnternet üzerinden en güvenli işlem ise e-devlet kapısına girerek ödeme yapmaktadır. E-devlet şifresini aldıktan sonra sisteme girilmeli ve şifre akılda kalacak şekilde değiştirilmelidir. Unutulan şifrenin geri öğrenilme durumu bulunmamaktadır. Tekrardan PTT şubelerine gidilerek 4 TL karşılığında şifre alınmaktadır. Bu işlemlerin bizzat yapılması gerekmektedir. İkinci bir şahıssa başkası adına işlem yapma hakkı verilmektedir. İnternet kullanımı veya bilgisayar kullanımı hakkında bilginiz yok ise bilen ve güvenilir bir kişi ile bu işlemleri yapmakta yarar vardır. İşlemlerin ardından muhakkak ödeme yapıldığına dair makbuzu almak unutulmamalıdır.

İnternetten Sgk Borcu Ödeme

SGK borç ödeme SGK resmi internet sitesinden, e-devlet kapısından ve SGK kurum binalarından ödeme imkânı sunulmaktadır. İnternet üzerinden yapılan işlemler hem kolay hem de en kısa sürede bitmektedir. İnternetten ödeme yaparken muhakkak bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde girilmesi kişinin adına faydalı olacaktır. Aksi halde sorumluluk kimse almamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*