Samsun İl Sağlık Müdürlüğü


samsun il saglik mudurlugu
samsun il saglik mudurlugu

Samsun Sağlık Müdürlüğü: Samsun İl Sağlık Müdürlüğü halkın sağlığı için çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir. 22.11.2012 yılında göreve başlayan İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf KÖKSAL ve çalışma kadrosu sağlık alanındaki her türlü yeni bilgileri halk ile paylaşmaktadır.Samsun İl Sağlık Müdürlüğü sağlıktaki tüm gelişmeleri takip ederek bunları uygulamaya koymuştur. Müdürlük ile ilgili her türlü bilgiye sitesinden ulaşmak mümkündür. Ayrıca e – devlet hizmetlerinden de yararlanmanız mümkündür.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Engelli vatandaşlar için engelli veri tabanı projesini uygulamaya koymuştur. Bunun yanında kadınlara yönelik olarak ta kadın sağlığı hakkında bir proje çalışmasına imza atılmıştır. Afet ve olağanüstü hal durumlarında halkın sağlık ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla sahra hastanesi uygulaması başlatılmıştır. Bu sahra hastanesinde acil hizmet birimi, acil ve yoğun bakım üniteleri, genel ortopedi, cerrahi bölümü, anestezi, kadın ve doğum bölümü ile ameliyathaneler yer almaktadır. Seyyar hastane 4 saat gibi bir kısa sürede kurulmaktadır.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Ayrıca kanser birimi ile vatandaşlar bu konu h akkında bilgilendirilmektedir. Bunun yanında bulaşıcı olmayan hastalıklar, diyabet ve metabolik hastalıklar ile ruh sağlığı hakkında vatandaşlara bilgiler verilmektedir. Bu çalışmaların yanında Kurumsal İstatistik Analiz Kapasitesinin Geliştirilmesine yönelik bir eğitim projesine imza atılmıştır.Bu proje ile ildeki sağlık hizmetlerinden haberdar olmak, bölgedeki yapılan sağlık hizmetlerini takip etmek ve hizmet kalitesini arttırmak amaçlanmaktadır. Ulu Gazi Mahallesi İstiklal Caddesi No:46 İLKADIM yerleşkesinde hizmetlerine devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*