Sakarya Valiliği


sakarya valiligi
sakarya valiligi

Sakarya Valiliği Protokol Listesi: Sakarya, İstanbul’a yakın illerimizdendir. Plajlarıi, gölleri, zengin ormanları, yaylaları, kanyonları, içme suyu kaynakları ile son derece önemli hazinelerindendir.Poyrazlar Gölü, Sakarya’nın görülmesi gereken yerlerindendir. Milli bir park statüsünde yer almaktadır. Kuğuları ve göçmen kuşları ile ünlü bir yerdir. Karasu, Sakarya’da yer alan her geçen gün yeni yapılan inşaatlar ile gelişen, değişen ve modernleşen bir yazlık ilçedir.

Sakarya Valiliği Duyuruları

Uzun kumsalı, güzel denizi ve İstanbul’a yakınlığı ile önümüzde ki yıllarda en çok tercih edilen yazlık mekanlardan biri olacaktır. Yine İstanbul’un keşmekeşinden kaçıp kurtulmak isteyen kişilerin kısa süreliğine kaçıp gideceği noktalardan biri olan Sapanca Gölü tam bir doğa harikası olarak nitelendirilmektedir. Gölün derinliği 61 metreyi bulmaktadır. Suyu içilebilecek durumdadır. Yüzülebilir, Surf ve Yelken Sporları yapılabilir.

Sakarya Valiliği Adresi

Deniz bisikleti ve sandalla gezinti yapabilirsiniz. Balık tutmayı sevenler için sazan, turna, yayın ve tatlı su uskumrusu açısından zengindir. Sapanca doğal güzelliklerinin yanında merkezinde bulunan evlerinin de mimarisi ile çok dikkat çekmektedir.

Sakarya Valiliği İletişim

Sakarya ilinde yer alan Harmantepe köyünde yer alan Harmantepe Kalesi de görülmesi gereken yerlerdendir. Kuzuluk kaplıcaları, Selçuklular döneminden bugüne kadar bilinen şifa kaynağı bir yerdir. Kan dolaşımı ve kalp hastalıklarında, kireçlenmede, sinir sistemi hastalıkları dahil birçok rahatsızlıkta önerilmektedir. Sakarya’da tadabileceğiniz en güzel lezzet ise ıslama köftedir. Tadına bakmadan dönmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*