Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü


sakarya il saglik mudurlugu
sakarya il saglik mudurlugu

Sakarya Sağlık Müdürlüğü: Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü halkın sağlık konusundaki problemlerine çözüm getirmek için İl Müdürü Uzman Doktor Murat ALEMDAR ve çalışanlar ile birlikte Sakarya ili halkına ve çevre ilçelere hizmet vermektedir.Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü sağlık hizmetlerini halkın ayağına getirmiştir. Randevu almak için müdürlüğün resmi sitesinde bulunan 182 MHRS ile her türlü hastane randevularınız işlemlerini yapmanız mümkündür. E- devlet yoluyla da sağlık hizmetlerine ulaşmanız mümkündür.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Müdürlük acil sağlık hizmetleri de sunmaktadır. Evde sağlık hizmetlerini uygulamaya sokmuştur.  Bu hizmette başvuruların değerlendirilmesi işlemleri, başvuruların sıraya sokulması gibi işlemler yapılmaktadır. İlde faal olarak aktif olan 20 tane acil sağlık istasyonu ile 30 adet de 112 acil servis ambulansı mevcuttur.

Sağlık kuruluşları olarak 1 tane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 7 Adet Devlet Hastanesi, 1 Tane Semt Polikliniği, 1 tane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 4 tane entegre olmuş ilçe hastanesi sağlık konusunda hizmet vermektedir.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

2012 yılında 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışmaya başlamıştır.İnşaatı devam eden sağlık kuruluşları Karasu Devlet Hastanesi yeni hizmet binası 75 yataklı olarak planlanmıştır.

Hendek Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binası 100 yatak kapasitesi ile hizmet vermek için gün saymaktadır. 50 üniteden oluşan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi proje aşamasında bulunmaktadır. Müdürlük Camili Mah. Karapınar Cad. Resmi Daireler adresinde halka hizmet vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*