Park Cezası Sorgulama


park cezasi sorgulama
park cezasi sorgulama

Park Cezası Sorgulama; 2017 yılı park cezası ne kadar? Trafikte yer alan araçlarımız başta park cezası ve radar(aşırı) hız olmak üzere birçok nedenlerden dolayı trafik cezası kesilmektedir. Bu cezaların bazen yaptırımları hafif olmakta bazen ise cezalar can yakmaktadır. Ülkemizde genellikle araçların yoğun olması ve park alanlarının az olması nedeniyle gelişi güzel park edilen araçlar maalesef büyük sorunlar yaratmaktadır. Bu sıkıntıları gidermek için para cezası kesilmektedir. Bu cezaları ise ödemek mecburidir. Cezanın ne kadar meblağda olduğunu öğrenmek için park cezası sorgulama işlemi yapılmaktadır.

Park Cezası Öğrenme

Park cezası sorgulama işlemini yapmak için birçok yol bulunmaktadır. İnternet üzerinden kolaylıkla bakmak mümkündür. Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi sitesinden araç tipi, araç yaşı doğru ve yanlışsız girildikten sonra aracın plakası ile birlikte ceza çıkmaktadır. Ayrıca park cezası sorgulama işlemini yapmak için e-devlet kapısından ulaşılmak mümkündür.

E Devlet Park Cezası Sorgulama

E-devlet kapısına girmek için e-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresini PTT şubelerine bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru esnasında T.C. Kimlik kartı yanınızda olması gerekmektedir. E-devlet şifresini kimlik kartı ile bizzat PTT şubelerine başvuru yapanlara verilmektedir.

Park Cezam Var mı

Ayrıca e-devlet şifresi için hizmet bedeli 1 TL alınmaktadır. E-devlet şifresini aldıktan sonra internet üzerinden e-devlet kapısına girilmesi gerekmektedir. Girildikten sonra bilgileri eksiksiz ve doğru girerek giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra muhakkak yeni şifre tayin edilmelidir. Aksi halde unutulan şifreler tekrardan verilmemektedir. E-devlet kapısına girmek için almış olduğunuz şifreyi unuttuysanız PTT şubelerine tekrardan gidilerek 4 TL karşılığında yeni şifre almak mümkündür. Bu işlemi yapmak içinde bizzat başvuru yapmak gerekmektedir. Aksi halde ikinci bir kişiye başkasının şifresi verilmemektedir. Sisteme girildikten sonra trafik cezalarına ulaşmak için sağ üst köşedeki cezalar bölümüne bakmak gerekmektedir.

Plakadan Park Cezası Sorgulama

Park cezası sorgulama işlemi kurumsal siteler üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Sorgulama yapıldıktan sonra park cezası borcu öğrenmek mümkündür. Devlete dair yapmış olduğunuz ödemeler e-devlet kapısından bakmak mümkündür. Sigorta ödemelerinden, trafik cezalarına kadar birçok kişisel bilgilerinize buradan ulaşmak mümkündür. Yapılacak işlem çok kolaydır. PTT şubelerine kimlik kartı ile bizzat başvuru yaparak e-devlet şifresi alınmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*