Ordu Valiliği


ordu valiligi
ordu valiligi

Ordu Valiliği Protokol Listesi: Doğanın tüm cömertliğini gösterdiği, güzelliği dillere destan olmuş bir ilimizdir Ordu. Her ilçesi, her köşesi, her metrekaresi ayrı güzeldir ilimizin. Akkuş, Aybastı, Çamaş, Fatsa, Gölköy, Gölyalı, Görgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye Ordu’nun ilçeleridir.

Ordu Valiliği Duyuruları

Aybastı, tarihi kalıntıları açısından önemli bir ilçedir. Karacalı Kilisesi, Sefalık köyü hamam kalıntıları, Şeyh Hasan türbesi ile ünlüdür. Fatsa, Ordu’nun en güzel ilçelerindendir. Fatsa sahil yolu, botanik gül bahçesi, saat kulesi olan meydanı, Sahil su değirmeni ile görülmesi gereken ilçelerdendir. Gürgentepe’de ise tarihten günümüze gelen 11 adet kaya mezarı yer almaktadır.   Ulugöl, Gölköy ilçe merkezine 17 km mesafede yer almaktadır.

Ordu Valiliği Adresi

Yaban ördeği avına elverişlidir. Perşembe ilçemizde yer alan Hoynat Adası martıların ve karabatakların yaşadığı bir cennettir. 2500 yılı aşkın tarihi ile Ünye kalesi mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.Ordu’da plajlar da son derece güzeldir. Çaka plajı beyaz kumu ve kirlilikten eser olmayan havası ile tatilcilerin vazgeçemeyeceği bir plaja ve kamp alanına sahiptir. Mavi Dünya Plajı ise yaz kış kamp turizmine açıktır.

Ordu Valiliği İletişim

Efirli plajı en gözde tatil yerlerindendir. Kamelyaları ile ünlü Efirli Plajı Ordu’nun en çok tercih edilen plajlarındandır. Restoranlar ve eğlence merkezleri mevcuttur.Ordu’da ki yöresel lezzetler de Karadeniz’e has yiyeceklerden oluşmaktadır. Pancar Çorbası, Kabak Çorbası, Mısır çorbası, Pancar Sarması, Galdrik kavurması, Tirmit ve tabi ki balık ile ilgili yapılan her şey yöresel yemek çeşitleri içerisinde yer alır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*