OGS Borç Sorgulama


ogs borc sorgulama
ogs borc sorgulama

OGS Borç Sorgulama: Köprü ve otoyol geçişlerinde ücret ödemek için günümüze kadar birçok sistem kullanılmıştır. Ödenen ücretler köprü ve otoyolların yapımı ve onarımında kullanılmaktadır. Bu geçiş sistemlerinden bir tanesi ise otomatik geçiş sistemidir. Bu geçiş sistemi bankaların vermiş olduğu ufak bir cihazın aracın ön yüzüne takılarak kullanılmaktadır. Bu sistem bankalar aracılığı ile alınmakta ve bankalara ödemesi her yıl veya geçiş hakkı bittiğinde yükleme yapılmaktadır. Geçiş hakkı bittiği halde yükleme yapılmaz ve köprü yada otoyollardan geçiş yapılırsa cezai yaptırımlar bulunmaktadır. Bu yaptırımları Otomatik geçiş sistemi borç ve ceza sorgulama işlemi ile ödenmektedir.

OGS Geçiş İhlali Sorgulama

Otomatik geçiş sistemi borç ve ceza sorgulama işlemi yapılabilmesi için ceza yemek gerekmektedir. Geçiş hakkı bitti ise ve köprü ya da otoyol da geçiş yapılmaya devam ediliyor ise bu yapılan yasal olmadığı için ceza verilmektedir. Otomatik geçiş sistemi hesabında yeterli bakiye olmaz ise sıfır bakiyenin altındaki hesaplar iptal edilerek kara listeye alınmaktadır.

OGS Sorgulama

Hesap iptalinden sonra yapılan geçişler 11 kat cezalı olmaktadır. Bir sefer BİP sesi işlemlerin normal gerçekleştirdiğini, dört kez BİP sesi banka otomatik geçiş sistemi hesabındaki bakiyenin yetersiz olduğunu, iki ve üç geçişte ses vermemesi durumu ise elektronik etiketin arızalı ya da hatalı bir kullanım şekli olduğunu ifade etmektedir.

HGS Borç Sorgulama

Cihazın ses vermemesi durumunda muhakkak cihaz test yaptırılmalıdır. 10 kez ve fazla şekilde geçiş kesinlikle yapılmamalıdır. Geçiş ücreti ve idari para cezası kesilebilmektedir. Kabahatler kanununa göre cezalı geçiş yapıldığına dair tebligat gelmeden yada tebligatın alındığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde yatırılması durumunda geçiş ücretinin 10 katı tutarındaki idari para cezası yüzde 25 indirimli şekilde ödenmektedir.

HGS Geçiş İhlali Sorgulama

Otomatik geçiş sistemi borç ve ceza sorgulaması yapmak için internet sitesi üzerinden veya telefon aracılığı ile sorgulama yapılabilmektedir. Otomatik geçiş sistemini kullanan sürücülerin muhakkak bakiyelerini takip etmeleri gerekmektedir. Aksi halde doğacak sorunlar veya yaptırımlar sürücü tarafından karşılanmaktadır. Her zaman güvenli yöntemden kaçmamak ve devleti zarara uğratmamak için muhakkak kurallara uyulmalı uymayan sürücüleri uyarmak gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*