Niğde İl Sağlık Müdürlüğü


nigde il saglik mudurlugu
nigde il saglik mudurlugu

Niğde Sağlık Müdürlüğü: Niğde ili birçok anlamda yaşlı nüfusunda bol olduğu bir ilimiz olmaktadır. Ayrıca bölgenin dağlık olması ve geniş bir ova içine yayılması yerleşiminde dağınık olmasını beraberinde getirmiştir. Bu nedenle de insanların sağlık hizmetinden yararlanmaları bazı durumlarda çok zor olmaktadır. Ancak Niğde iline Niğde il sağlık müdürlüğünün geniş araç filosu ve uzman bir ekibi olması sayesinde bu tür sorunlar ile karşılaşmakta çok zor olmaktadır.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Bununda yanında diğer birçok il sağlık müdürlüğünün yanında Niğde ili küçük bir il olmasına karşın geliştirdiği ambulans filosu ile de birçok insana hizmet vermektedir. Bununda dışında gerektiğinde evinde yatalak olan ve ya çok yaşlı olduğu için hastaneye gelemeyen hastaları da evlerinden alıp hastaneye getirmekte ve daha sonra tekrar evlerine götürmektedir. İlde bulunan devlet hastanesi ve aile sağlığı merkezleri ile birçok personelin sağlık alanında insanlara hizmet vermesini de sağlamaktadır.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

E-devlet ile sağlık alanında alınan yardımların ve insanların sigorta ile ilgili yaşadıkları sıkıntılarda da çare olmaktadır. Ancak Niğde il emniyet müdürlüğünün özellikle sigara gibi sağlığa zararlı ürünler hakkında verdikleri bilgilerde de görülmektedir ki kurumu birinci amacı insan sağlığı olmaktadır. Halkın hizmetleri konusunda da kendilerini dilek ve şikayetlerini bildirmeleri için onlara yardımcı olan bu devlet kurumu bir devlet kurumunun resmiyetinden bir halk samimiyetine doğru bir yapı alma.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*