Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama


motorlu tasitlar vergisi sorgulama
motorlu tasitlar vergisi sorgulama

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama: Gelirler İdaresi Başkanlığı, İnternet Vergi Dairelerince, Motorlu Taşıtlar vergisi Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme işleminizi yapabilmektesiniz. Bunun için, Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın site  Adresini  sayfa altından ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

MTV Sorgulama

Sorgulama yapabilmeniz için; Sık Kullanılanlar başlığı altında,  Motorlu Taşıtlar vergisi Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme butonu’nu tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak motorlu taşıtlar vergisi Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme butonu’na tıkladığınızda, aracınıza ait bilgiler istenecektir. Bu bilgiler;

  • Plaka                                                                                    :
  • Özel Plaka                                                                          :
  • T.C Kimlik Numarası veya Vergi kimlik Numarası       :
  • Tescil Tarihi                                                                        :

Olmak üzere Dört (4) başlık halindedir. Bu bilgileri aşağıda vereceğimiz örnek doğrultusunda doldurabilirsiniz.

MTV Hesaplama 2017

PLAKA: Bitişik giriniz.(06JJJ06 gibi)

ÖZEL PLAKA: Şirket ismi, kişi ismi vb. yazılı olan plakalardır.(06 ŞAHİNLER A.Ş. 009 gibi)

T.C KİMLİK NUMARASI VEYA VERGİ KİMLİK NUMARASI : Gerçek Kişiler T.C. Kimlik Numarasını (Yabancılar varsa Yabancı Kimlik Numarasını) sol tarafa, Tüzel Kişiler ve Yabancı Kimlik Numarası olmayan yabancılar da Vergi Kimlik Numarasını sağ tarafa yazmalıdır.

TESCİL TARİHİ: Vergi Dairesi kayıtlarında tescil tarihi, ikinci el araçlar için noter satış sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsatı üzerindeki tarihtir. Yeni araçlar için ise aracın trafiğe çıkış tarihidir.

Yazıldıktan sonra, Tamam butonu’na basınız.

MTV Ödeme

Kredi Kartı ile geçmiş yıllar da dahil bu sayfadan sorguladığınız tüm borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapabilmeniz için önce sorgulama yapmalısınız.

Anlaşmalı bankaların kredi kartı ile 02:00-22:00 saatleri arasında borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Mtv Ödeme
Anlaşmalı Bankalar ( AKBANK, GARANTİ BANKAS, HALKBANK, İŞ BANKASI, YAPI KREDİ, HSBC, FİNANSBANK, BANK ASYA, TEB, VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI ve DENİZBANK’tır. ) Anlaşmalı Bankalar dışında Ödeme Kabul Edilmemektedir.

 MTV Sorgulama GİB

Gelirler İdaresi Başkanlığı Adresi ile artık vergi dairelerini evlerinize kadar getirmek suretiyle, tüm vergi sorgulamalarınız ile bunların içerisinde yer alan ve her yıl Ocak/Temmuz aylarında İki (2) taksit halinde ödenen, (mtv) motorlu taşıt vergilerinizi internet sayfalarından online olarak kredi kartı ile güvenle ödemenize imkan sağlamaktadır. Böylelikle vatandaşların, sıraya girmeden, bekleme yapmadan, zamandan tasarruf ederek hem hizmet kolaylığından faydalanmalarına, hem de  vergi borçlarını anlaşmalı bankalar aracılığı ile taksitlendirme imkanı sağlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*