Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama


motorlu tasitlar vergisi hesaplama
motorlu tasitlar vergisi hesaplama

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama: Toplumsal huzurun ve refahın artmasını sağlayabilmek amacıyla yeterli miktarda geliri adil, eşit, tarafsız ve verimli bir şekilde belirli ilkeler doğrultusunda toplamak vergi sistemine katkıda bulunarak kaliteli hizmet sunmak kesin amaçtır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama 2017

Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığıyla motorlu taşıtlar vergisi de dâhil olmak üzere pek çok vergi toplanmaktadır.Gelirler Genel Müdürlüğünün temel amacı; Devlet gelirleri politikasını hazırlamak ve sunmak, vergi sistemiyle devlet sisteminin uyumlu çalışmasını sağlamaktır.

Mtv Hesaplama 2017

Ödemekle yükümlü olduğumuz Motorlu Taşıtlar Vergisini sorgulamak için Gelir İdaresi Başkanlığının internet vergi dairesi sitesini kullanmak mümkündür. Bu site aracılığıyla Motorlu Taşıtlar Vergisini kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Mtv Sorgulama 2017

Peki  Motorlu Taşıtlar Vergisini nasıl hesaplayacağız. Öncelikle sayfa altındaki adrese tıklayarak sayfanın sol kısmında bulunan Motorlu Taşıtlar bölümünü tıklamak gerekir. Daha sonra açılan sayfada yapmak istediğimiz işlemi seçerek , aracın yıl, araç tipi, araç yaşı, motor silindir hacmi gibi bilgileri girerek yıllık tutarı hesaplamak mümkün

Örnek :

Yıl: 2017

Araç Tipi: Otomobil

Araç Yaşı: 1-3

Motor Silindir Hacmi: 0- 1300

Hesapla:

Yıllık Tutar: 480 tl

Ödenecek:

İlk Altı Aylık Tutar: 240  tl

İkinci Altı Aylık Tutar: 240 tl

Yıllık Tutar: 480  tl

Şeklinde sayfada bilgilendirme yapılmaktadır. Yine aynı site aracılığıyla hem Motorlu Taşıtlar Verginizi hesaplayabilir hem de ödeme yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*