Mersin Müftülüğü


mersin muftulugu
mersin muftulugu

Mersin İl Müftülüğü: İlimiz sınırlarındaki vatandaşlarımızı İslam dini hakkında aydınlatan, din hizmetlerini düzenleyen ve denetleyen Mersin İl Müftülüğü, saygınlığına yakışır vaziyette vazifelerini sürdürmektedir. Vatandaşlarımızı din hususunda aydınlatır. Din hususu hakkındaki vatandaşlarımızın sorularını yanıtlar. Din ile alakalı hizmetlerin yürütülmesi ne ait esasları ve usulleri yerine getirmektedir. İlimiz sınırları içerisinde huzuru sağlamakla görevlidir. Hutbe ve vaaz konularını, camilerin açılış ve kapanış saatlerini belirlemektedir.

Mersin Müftülüğü Hutbeler

İlimizde ibadete açılması istenen mekânları denetler, uygunluğu hususunda kararları en sağlıklı şekilde vermek için çalışır. Hac ve Umre ziyaretleri ile ilgili önemli konu ve detayları belirler, hacı adaylarının güvenli ve huzurlu olmaları için işlemleri yürütür. Dini gün ve bayramları, bunlara bağlı konuları, örneğin fitre miktarını belirleyerek halka bildirir.     Sayın İl Müftümüz Ali Melek beyefendinin önderliğinde, saygınlığına yakışır vaziyette vazifelerini sürdürmekte olan Mersin İl Müftülüğümüz, halkımızın gönlünde de ayrı bir yere sahiptir.

Mersin Müftülüğü Münhal Kadrolar

Dinimizin güzelliklerini halkımıza en iyi, en doğru şekilde anlatmayı kendine gaye edinen Mersin İl Müftülüğümüz, gençlerimiz içinde çalışmakta, onların erdemli kişiler olmasında bir nebze olsun katkı da bulunmak için uğraş vermektedir. İslam hukuku, din felsefesi ile güzel ve insani davranışları, toplumumuza izah etmektedir. Yediden yetmişe tüm halkımız için hizmet veren müftülüğümüz, toplum içerisinde huzur ve barış için görev yapmaktadır. Mersin İl Müftülüğü tüm bu başlıklarda görevini başarıyla sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*