Maliye Vergi Borcu Öğrenme


maliye vergi borcu ogrenme
maliye vergi borcu ogrenme

Maliye Vergi Borcu Öğrenme: Vergi borçları, vatandaşlık çerçevesi dâhilinde herkesin ödemesi gereken yükümlülükleridir. Ancak ödemesi her zaman mümkün olmamaktadır. Zamanında ödenmeyen vergi borçlarının faizleriyle birikimi vatandaş üzerinde ciddi bir yük oluşturmaktadır. Vergi borçlarınızı ödemek için vergi dairelerinde uzun kuyruklar sonunda saatlerce beklemek zorunda değilsiniz. Artık vergi borcunuzu öğrenmek de oldukça kolay.

 E Devlet Vergi Borcu Öğrenme

Vergi dairesine veya herhangi bir kuruma gitmeden öğrenmeniz mümkün. 118 70 rehberlik hizmeti ile vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. 118 70’i arayarak bu hizmetten faydalanabilir,  vergi borcunuzun olup olmadığını, varsa ne kadar vergi borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz.Vergi borcunuzu öğrenmenin bir diğer yolu da internet üzerinden sorgulayarak öğrenmedir. E-devlet sitesinden vergi borçlarınızı öğrenebilirsiniz. E-devlet şifresi ve TC kimlik numaranızla sisteme giriş yapabilir ve vergi borcunuzu öğrenebilirsiniz.

 Vergi Borcu Sorgulama

Bu sistemden katma değer vergisi, özel tüketim vergisi, damga vergisi, veraset ve intikal vergisi, harçlar ve motorlu taşıtlar vergisi borcunuzun olup olmadığını, varsa ne kadar vergi borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz sistemden geçmişe dönük olarak vergi borcunuz varsa dahi, tüm borçlarınızı sistem üzerinden ödeyebilirsiniz.  Vergi borçlarınızı hem öğrenmek hem de ödemek için artık vergi dairelerinin yolunu tutmak, önünde uzun kuyruklar halinde beklemek zorunda değilsiniz.

 Vergi Borcu Hesaplama

Bu sistem sayesinde evinizden çıkmadan, işinizden geri kalmadan vergi işlemlerinizi  halledebileceksiniz. Ayrıca, genel sağlık sigortası prim borcunuzun olup olmadığını da yine bu sistem üzerinden öğrenebilirsiniz.Vergi borçlarını vergi dairesine ya da herhangi bir kuruma gitmeden öğrenme fırsatı, birçok vergi mükellefinin işlerinden geri kalmadan bu hizmetten faydalanmalarına olanak sağlamaktadır. Adınıza vergi borcunun bulunup bulunmadığını 7 gün 24 saat dilediniz vakit öğrenebilirsiniz.  Bu sistem sayesinde ne tür vergi borçlarınızın bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

 Vergi Borcu Öğrenmek

Trafikte seyir halindeyken trafik kurallarına uymadığınızı düşünüyorsanız ( yeşil ışıkta geçme, radara yakalanma gibi ) trafik cezası alıp almadığınızı yine bu sistem üzerinden öğrenebilirsiniz.Maliye Bakanlığı Gelir Dairesi Başkanlığı’nın vergi mükelleflerine sunduğu bu hizmet, çalışanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Artık diledikleri vakit vergi borçlarının bulunup bulunmadığını ya da ödenmemiş trafik cezalarının bulunup bulunmadığını yine bu sistem sayesinde öğrenebileceklerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*