Maliye Borç Sorgulama


maliye borc sorgulama
maliye borc sorgulama

Maliye Borcu Öğrenme: Maliye Bakanlığı’nın vatandaşlara sunduğu internet üzerinden vergi borcu sorgulama diğer elektronik devlet hizmetleri gibi hayatı kolaylaştırmak adına sunulmuş sistemlerden biridir. Maliye borç sorgulama ile gerçek kişilerin vergi borcu olup olmadığını internet üzerinden göstermektedir.

Maliye Borç Sorgula

Maliye Bakanlığı borç sorgulama sistemini T.C. numarasını yazarak kullanabilir ve bu sayede vergi dairelerine intikal etmiş olan tüm borçlar (trafik cezası, yurt-kur harcı, idari para cezası gibi) görüntülenebilmektedir.  İşlem yapan kişiye başkası adına da işlem yapabilir yetkisi verildi ise kendi hesabına giriş yapıp daha sonra işlem yaptığı mükellefi değiştirebilir ve işlemine devam edebilir. Kendi hesabını kapatıp sisteme yeniden giriş yapmasına gerek yoktur.

Maliye Borcu Sorgulama

Başkası adına yetki alındıysa, giriş bilgilerinin olduğu bölümden “Değiştir” seçeneğinden işlem yapılacak mükellefi değiştirebilir. Yapılacak işlemler yetki veren mükellefin verdiği yetkilerle sınırlıdır. Bu hizmet sayesinde büyük ölçüde zamandan tasarruf edilmektedir. İşlerin işleyişi ve hızı açısından da önemli bir sistemdir.

Telefon İle Maliye Borç Sorgulama

İş dağılımı ve çalışan işçilerin niteliği aynı şekilde hizmeti sunan devlet dairesindeki işlerin daha hızlı şekilde yürütülmesi maliye işlerinin sorunsuz biçimde yapılmasını sağlamaktadır. Bu sistem ile gecikme zammı faizi hesaplama, TEFE ve GMSİ işlemleri yapılabilmektedir. Her türlü borç sorgulamayı 118 70 numaralı telefondan yapabilir ya da sayfa altındaki  internet adresinden yapabilirsiniz.

E Devlet Borç Sorgulama

Teknolojinin hızla gelişmesi hayatımızı daha kolay ve hızlı hale getirmiştir. Vergi dairelerinde bekleme ile geçirilen zaman yerine birkaç kimlik ve kurum bilgileri girerek rahatlıkla internet üzerinden borç sorgulayarak ayrıntılı bir döküm alabiliriz. Verilen tüm bu hizmetler ile daha bilinçli bir toplum elde edilmesi, vatandaşların resmi dairelerdeki işlerini kolaylaştırarak kalite hizmet verilmesi ve devlet dairesi çalışanlarının iş yükünü hafifleterek işleyişin hızlandırılması hedeflenmiştir.

E Maliye Borç Sorgulama

Borç bilgisinin güncel olması, takip kolaylığı ve en önemlisi zaman tasarrufu sağlayan elektronik sisteme geçiş sayesinde telefon ve internet yoluyla borç sorgulayabilir, yapmak istediğimiz işlemi kısa bir süre içerisinde internet üzerinden gerçekleştirebiliriz.Vatandaşların işlerini kolaylaştırarak kaliteli bir hizmet sunmak adına hızlandırılmış sistem tüm T.C. vatandaşlarının kullanımına açıktır. Kimlik bilgilerini girerek elektronik devlet sistemi kullanılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*