Malatya Sağlık Müdürlüğü


malatya saglik mudurlugu
malatya saglik mudurlugu

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü: Malatya İl Sağlık Müdürlüğü’ne Dr. Nail Umay atanmış ve görevine 27 Şubat 2012 tarihinde başlamıştır. 1972 yılında Adana’da doğan ve 1997 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Sayın Umay evli ve 2 çocuk babasıdır.   Müdürlük sağlık hizmetlerinin çok daha verimli, daha etkili ve etkin olacak biçimde adil bir şekilde yürütülmesi bakımından çok fazla gayret göstererek çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye genelinde uygulamaya geçen Aile hekimliği başta olmak üzere sağlık hizmetlerinin sunulduğu tüm birimleri gözetip denetimlerini yaparak sağlık konusunda daha çok geliştirilmesi ile ilgili tüm faaliyetlerini yürütmektedir.

Malatya Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi


İlimizde 9 devlet hastanesi, 4 tıp merkezi, 3 özel hastane, 1 klinik, 3 ağız ve diş sağlığı hastanesi, 1 diyaliz merkezi ve 2 rehabilitasyon merkezi bulunmaktadır. E-devlet şifreniz ile sadece sağlık bakanlığı bölümünden değil her konuda her zaman öğrenmek istediğiniz konulara ulaşabilirsiniz. Müdürlüğümüzün çalışmaları arasında hasta hakları, hasta memnuniyeti bölümlerinin yönetimi vs. gibi alanları kapsamaktadır. Malatya İl Sağlık Müdürlüğü sağlıkla ilgili olarak genel bir istatistikler toplamakta ve ayrıca acil durumlarda veya afetlerde hastanelerden önce acil olarak sağlık hizmetlerini yürütmektedir.

Malatya Sağlık Müdürlüğü Adresi

Böyle durumlarda ildeki tüm sağlık teşkilatlarının ve kurumların yönetimini vali adına ele almaktadır. Malatya il sağlık müdürlüğü personel alımı için iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Kamu kuruluşlarının ve özel sağlık kurumlarının bakanlık politikasına ve düzenlemelerine olan uyumunu denetlemektedir. Müdürlük binası İnönü Cad. Hamidiye mah. No:5 Merkez / Malatya adresinde hizmet sunmaya devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*